جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » سیاسی » زن بودن یک هنر است

حمزه مرادی *

زن بودن یک هنر است

0
کد خبر: 842

زن بودن یک هنر است

زن بودن فقط یک حالت کروموزمی نیست زن بودن یک هنر است.
بی‌گمان اگر حکمرانی در دنیا در دست زنان بود هیاهو نبود، دنیا آرام بود، هیچ جنجالی نبود، جنگ جهانی اول و دوم و سوم و هفتم و الی آخر هم نبود.
اگر زنان حکمرانی می‌کردند این همه مستعمره به نام اروپاییان هم ثبت نمی‌شد. اگر زنان در راس بودند شاید خطوط مرزی هم معنای آنچنانی پیدا نمی‌کرد. اگر زنان حکمرانی می‌کردند شاید کرونا هم سر بر نمی‌آورد چون سیاست‌های بهداشتی زنان همیشه بهتر از مردان بوده است؛ حتی در قوانین ایران نیز بیان شده که بازجویی از زنان و کودکان باید توسط ضابطان زن صورت گیرد چون قانونگذار ما هم در لوای پنهان خود فهمیده است زنان برای این کار بهترند.
زنان به حفظ محیط زیست بیشتر علاقه دارند. زنان بیشتر کتاب می‌خوانند. زنان بهتر جامعه را اجتماعی می‌کنند. گاهی وقت‌ها ناهنجاری‌های اجتماعی با کلام شیرین زنان بهتر متعارف می‌شود تا سیاست‌های سخت مردانه. حتی نگرانی‌های مادرانه، فرزندانمان را بهتر اجتماعی می‌کنند تا تند و تیزی‌های پدرانه.
توجه کرده‌اید رستوران‌هایی که زنان سرآشپز آن هستند هم بهتر مدیریت می‌شود هم غذاهایشان بیشتر لای دندان‌های مسواک نزده‌ی ما مزه می‌دهد! اصلا چیدمان رنگی سفره زنان را دیده‌اید، خودتان مقایسه کنید با چیدمان خشت و آجری مردانه که نه تنها مزه‌اش بیخ دندان‌هایمان نمی‌ماند هیچ بلکه ممکن است آن چند دندان ضعیفمان هم خورد خورد از دست برود.
افزایش جمیعت دانشجوها هم امروز رو به زنان است. راننده‌های زن هم هر روز بیشتر می‌شود. فروشندگان زن نیز خیلی زیاد شده‌اند. زنان بسیار بیشتر از مردان علاقه به تغییر دارند؛ از تغییر دکور خانه گرفته تا سیمای آن شهری که یک زن شهردار آن شده است. خوش به حال ساکنان آن شهرهایی که شهردار شهرشان زن است. از انصاف نگذریم کار زنان زیباتر از مردان است.
امیدواری در بین زنان بیشتر است؛ زنان مشاوران خوبی هستند چه مشاور مدرسه چه مشاور سیاسی چه مدیریتی. زنان همیشه سلیقه خوبی دارند همیشه دنیال تغییرات زیبا هستند گاهی با خرید یک گلدان گل در منزل تغییری دلنواز در فضای منزل می‌دهند و چقد به گل‌های سرخ علاقه دارند.
یادتان می‌آید در زلزله کرمانشاه زنان به میان زلزله‌زدگان رفته و برای کودکان آن روزها برنامه کودک اجرا می‌کردند تا روحیه‌شان بهتر شود.
زن بودن فقط یک حالت کروموزمی نیست زن بودن یک هنر است.
بی‌گمان آینده از آن زن است.
* کارشناس ارشد حقوق
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید