جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » سرما جان یک کولبر نوجوان را گرفت

زمستان سخت کولبران

سرما جان یک کولبر نوجوان را گرفت

0
کد خبر: 856

سرما جان یک کولبر نوجوان را گرفت

هیوا به دلیل تاریکی هوا مسیرش را گم کرده و از دیگر کولبران جدا شده بود اما سوز سرما باعث شد که قلب کوچکش در زیر سنگینی بار از تپش بایستد و در عنفوان جوانی رهسپار دیار باقی شود.
بامداد پنج‌شنبه ۲۹ دی‌ماه، یک نوجوان ۱۶ ساله به نام "هیوا اختیارالدینی" فرزند محمد اهل آرمرده بانه بر اثر شدت سرما و یخ‌زدگی در ارتفاعات «مرز هه‌نگه‌ژال» جان‌ خود را از دست داد.
۱۴ دی ماه نیز یک کولبر ۳۵ ساله اهل سروآباد به نام «آرام محمدی» بر اثر سقوط از ارتفاعات صوفی‌جانه نوسود جانش را از دست داد.
هیوا، نه حین اسکی و برف‌بازی، بلکه به‌سان فرهاد خسروی جوان مریوانی که او نیز بر اثر سرما در ارتفاعات مرزی جان باخت به خاطر معیشت و در حین ‎کولبری جانش را از دست داد.
نوجوانی که می‌بایست آخر هفته دغدغه انجام تکالیف مدرسه‌اش را می‌داشت یا برای تفریح با دوستانش وقت می‌گذاشت اما فقر و رنج نداری او را به مانند هزاران کولبر دیگر راهی کوهستان کرد تا شاید کمک‌حال خانواده شود اما دچار قصه پرغصه و تکراری دادن جان برای لقمه‌ای نان شد و اینک در سینه خاک سرد آرمیده است!‌
به دلیل نبود واحدهای اشتغال‌زا و بحران بیکاری، بسیاری از مردم شهرهای مرزی غرب کشور به ویژه جوانان به کولبری روی آورده‌اند.
آنگونه که منابع محلی می‌گویند هیوا به دلیل تاریکی هوا مسیرش را گم کرده و از دیگر کولبران جدا شده بود اما سوز سرما باعث شد که قلب کوچکش در زیر سنگینی بار از تپش بایستد و در عنفوان جوانی رهسپار دیار باقی شود.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید