شنبه، 1 اردیبهشت 1403
روژان پرس » اسلایدر » مطالبات معلمان؛ راهکارها و روش‌های پاسخگویی

اسدالله ملاسلیمی

مطالبات معلمان؛ راهکارها و روش‌های پاسخگویی

0
کد خبر: 31

مطالبات معلمان؛ راهکارها و روش‌های پاسخگویی

در روزهای اخیر مطالبات معلمان، پر رنگ‌تر شده است.
در روزهای اخیر مطالبات معیشتی معلمان، به‌علت فراخوان‌های شورای هماهنگی انجمن‌های صنفی، سازمان‌ها و تشکل‌های معلمان در سطح قشر فرهنگی پر رنگ‌تر شده است.
  سال‌هاست که معیشت این گروه مرجع اجتماعی به علت بی‌توجهی تصمیم‌گیران و وضع عمومی اقتصاد کشور و تورم افسارگسیخته به پایین‌تر از خط فقر رسیده است.
  سایر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای بهبود حقوق و دستمزد کارکنان خود، تدابیری اندیشیده‌اند و قوانینی را از نظر قانون‌گذاران گذرانده‌اند ولی وزارت آموزش و پرورش به علت گستردگی فراوان و نیروی انسانی بسیار، در این امر مهم و تاثیرگذار بر کارایی و مدیریت منابع انسانی، ناکام مانده است و فراز و فرود لایحه رتبه‌بندی و عدم تسریع در تصویب و اجرای آن بر میزان نارضایتی  این قشر افزوده است.
   پاسخگویی به مطالبات نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور و شناخت نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت آن از اهم وظایف دولت و مجلس است که کار کارشناسی در این زمینه می‌تواند بر توسعه انسانی کشور تاثیر بسیاری نهاده و زمینه ایجاد یک جهش علمی و نیل به رتبه اول منطقه در زمینه تولید علم را معنا ببخشد.
   پرورش نسل آینده و توجه به همه ابعاد زیستی و معنوی آن از مسیر توجه به آموزش و پرورش و توانایی‌های آن‌ مقدور است. بی‌توجهی به نهاد تعلیم و تربیت در هر جامعه‌ای منجر به از دست رفتن میراث معنوی و مادی آن جوامع خواهد شد و بحران هویت را فراگیرتر خواهد کرد.
  کارکردهای علمی، اجتماعی و توسعه‌ای آموزش، بسیار گسترده است و در سطوح کلان ملی قابل اندازه‌گیری و مشاهده است.
  در این فرصت لازم است با  تصویب کامل و اجرای لایحه رتبه‌بندی زمینه برای توسعه توانمندی‌های معلمان فراهم گردد و از همه فرصت‌های موجود اجتماعی و انسانی برای یک تحول اساسی در نظام تعلیم و تربیت رسمی کشور استفاده شود و در کنار رفع محدودیت‌های معیشتی معلمان بر بازسازی و دوباره طراحی ساختار برنامه‌ریزی آموزش و پرورش تاکید گردد.
دسته بندی: اسلایدر / سیاسی / استان ها
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید