یکشنبه، 27 خرداد 1403
روژان پرس » اخبار » میراژ موتور سواران در پارک جنگلی آبیدر

چه کسی مسئول است؟

میراژ موتور سواران در پارک جنگلی آبیدر

0
کد خبر: 425

میراژ موتور سواران در پارک جنگلی آبیدر

اگر سازمان‌ها و اتحادیه‌ و هیئت‌های ورزشی مسئول و اداره کل تربیت‌بدنی مکانی مشخص برای تمرین و کورس متورسواری تعیین کنند بسیاری از این عزیزان انرژی و هیجانات خود را در آنجا تخلیه می‌کنند و مزاحمتی برای مردم ایجاد نخواهند کرد
روژان‌پرس: آبیدر برای کردستان نماد سرفرازی و استقامت و برای سنندجی‌ها مادری مهربان است.
چهار فصل سال زیباست و در هر فصل نیز سخاوتمندانه هر آنچه دارد برای دوست‌دارانش در طبق اخلاص می‌گذارد.
در طول تاریخ الهام‌بخش شاعران بوده و شعرای زیادی در وصف درختان و چشمه‌سارهای آن زیبا احساسات خود را بیان کرده‌اند.‌ بیشتر از هر گروهی کوهنوردان با آن انسی دیرینه دارند‌.
آبیدر اگر چه در طول سال پذیرای دوست‌داران طبیعت است اما به سبب رویش انواع گیاهان و نیز سرسبزی و طراوت آن این روزها بیش از هر فصلی پذیرای مشتاقانش است. متاسفانه برخی اوقات وجود دسته‌های چند نفره موتور سوران و عبور دادن حتی خودرو در مسیرهای پوشیده از گیاه هم زیبایی و طراوت گیاهان و گل‌های وحشی را از بین می‌برند و هم در سکوت طبیعت با ایجاد آلودگی صوتی آرامش دوست‌داران این کوه را به‌هم می‌زنند.
تردد پر صدای موتورسواران اگرچه در مسیرهای مختلف پارک جنگلی آبیدر دیده می‌شود اما در دو مسیر موسوم به "هفت‌آسیاب" و "گوێزه‌ کوێر" بیشتر به‌چشم می‌خورد. اینجانب بارها به این عزیزان تذکر داده‌ام اما گوششان بدهکار نیست. بعضا با سرعت از میان جمعیت یا خانواده‌هایی که در حال استراحت هستند عبور می‌کنند و موجبات سلب آرامش و آسایش مردم را فراهم می‌کنند. 
بدون شک اگر سازمان‌ها و اتحادیه‌ و هیئت‌های ورزشی مسئول و اداره کل تربیت‌بدنی مکانی مشخص برای تمرین و کورس متورسواری تعیین کنند بسیاری از این عزیزان انرژی و هیجانات خود را در آنجا تخلیه می‌کنند و مزاحمتی برای مردم ایجاد نخواهند کرد. باشد که این پیشنهاد مورد توجه دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.
با احترام/ سنندج- عباس کرمی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید