جمعه، 4 اسفند 1402
روژان پرس » اخبار » هوش مصنوعی گوگل عکس هم تولید می‌کند!

آپدیت بزرگ بارد

هوش مصنوعی گوگل عکس هم تولید می‌کند!

0
کد خبر: 1601

هوش مصنوعی گوگل عکس هم تولید می‌کند!

گوگل می‌گوید قابلیت تولید تصویر بارد با مسئولیت‌پذیری بالایی طراحی شده است.
هوش مصنوعی گوگل "بارد" با قابلیت تولید عکس رسماً به جنگ ChatGPT رفت.
براساس بیانیه‌ی رسمی گوگل، کاربران می توانند با استفاده از مدل هوش مصنوعی تبدیل متن به تصویر Imagen 2، در بارد عکس بسازند.
انتظار می‌رفت که قابلیت تولید عکس در بارد از مدل زبانی جمنای اولترا قدرت بگیرد اما گوگل می‌گوید این مدل هنوز درحال توسعه است و قابلیت تولید عکس از مدل جمنای پرو بهره می‌برد.
کاربران می‌توانند برخلاف ChatGPT Plus که به اشتراک پولی متکی است، بدون هیچ هزینه‌ای از قابلیت جدید بارد استفاده کنند. قابلیت تبدیل متن به تصویر پیش‌تر عامل برتری ChatGPT نسبت‌به هوش مصنوعی گوگل محسوب می‌شد.
گوگل می‌گوید قابلیت تولید تصویر بارد با مسئولیت‌پذیری بالایی طراحی شده است. ویژگی واترمارکینگ این شرکت در پیکسل‌های هر عکس‌ قرار می‌گیرد و برای جلوگیری از سوء استفاده‌ی احتمالی، به صراحت اعلام می‌کند که تصاویر توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند.
گوگل همچنین اعلام کرده که تدابیر امنیتی را برای جلوگیری از تولید تصاویرِ افراد مشهور و محدود کردن محتوای خشونت‌آمیز یا توهین‌آمیز اجرا کرده است.
تولید تصویر به بارد محدود نخواهد شد. گوگل ابزار جدیدی به‌نام ImageFX منتشر کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویری با دستورات متنی ساده خلق کنند تا افراد مختلف بتوانند با هوش مصنوعی مولد کار کنند و بازخورد آن مستقیماً به مهندسان گوگل برگردد.
همانند بارد، تمام عکس‌های تولیدشده از طریق ImageFX توسط SynthID علامت‌گذاری خواهند شد و از اصول هوش مصنوعی و قوانین امنیتی گوگل پیروی خواهند کرد. این ابزار به دیگر ابزارهای هوش مصنوعی گوگل یعنی MusicFX و TextFX می‌پیوندد که سال گذشته منتشر شدند.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید