شنبه، 15 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در سنندج

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان خبر داد:

احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در سنندج

0
کد خبر: 624

احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در سنندج

گویلیان به برگزاری جشنواره‌ و رویدادهای مختلف شامل توت‌فرنگی، انار و غیره در کردستان پرداخت و گفت: با همکاری جهاد کشاورزی جشنواره‌هایی برای کمک به صنعت گردشگری کشاورزی برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان گفت: در هفته دولت امسال، مجموعه صنایع دستی در ۲۲ کارگاه و سه طبقه در سنندج افتتاح می‌شود که برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.
 یعقوب گویلیان در جمع خبرنگاران عنوان کرد: پیگیر تامین زمین ۱۲ هکتاری برای احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در سنندج هستیم و با هماهنگی و مساعدت نمایندگان مجلس و استاندار کردستان شاهد احداث این بازارچه در سنندج و سپس در مریوان خواهیم بود.
توسعه استان را هدف اصلی میراث فرهنگی عنوان کرد و از سرمایه‌گذاران خواست تا با سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری و صنایع دستی به توسعه و اشتغال در استان کمک کنند.
یعقوب گویلیان، افزود: برای اولین بار بیش از ۶ میلیارد به بخش خصوصی کمک شد تا بناهای تاریخی احیا شوند.
وی با بیان اینکه کردستان پایتخت اکوتوریسم و طبیعت‌گردی است و باید از این ظرفیت برای جذب گردشگر استفاده شود، اعلام کرد: در حال حاضر ۳۴ بومگردی براساس ضوابط و معیارهای اکولوژی در کردستان دایر است.
وی به برگزاری جشنواره‌ و رویدادهای مختلف شامل توت‌فرنگی، انار و غیره در کردستان پرداخت و گفت: با همکاری جهاد کشاورزی جشنواره‌هایی برای کمک به صنعت گردشگری کشاورزی برگزار می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان اضافه کرد: دو مجوز گردشگری کشاورزی، دو مجوز گردشگری فضای مجازی در استان صادر شده است و کردستان می‌تواند جزو استان‌های پیشران در معرفی جاذبه‌های گردشگری مجازی در کشور باشد.
گویلیان اعلام کرد: ۱۲۲ میلیارد تومان از تسهیلات تبصره ۱۸ مصوب شده و در راستای کمک به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری هزینه خواهد شد.
وی یادآور شد: ۲۴ هکتار از اراضی منابع طبیعی به گردشگری بانه واگذار شده که این میزان به سرانه فضای گردشگری استان اضافه خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کردستان بر توسعه موسیقی گردشگری و اجرای تور موسیقی در استان تاکید کرد و گفت: سنندج شهر خلاق موسیقی جهان است و باید در راستای هنر و موسیقی بنایی شاخص و فاخر به حوزه موسیقی اختصاص یابد.
گویلیان یادآور شد: جذب سرمایه‌گذاران داخلی و حمایت از آنان لازمه پیشبرد اهداف استان است و باید در این حوزه تلاش شود.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید