دوشنبه، 7 خرداد 1403
روژان پرس » اخبار » استقرار نمایشگاه دائمی محصولات ایران در اقیلم کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان خبر داد؛

استقرار نمایشگاه دائمی محصولات ایران در اقیلم کردستان

0
کد خبر: 1869

استقرار نمایشگاه دائمی محصولات ایران در اقیلم کردستان

اولین هدف ما در سال جدید در حوزه اقتصاد و جهش، بحث افزایش حجم سرمایه‌گذاری‌ها در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی کردستان در اقیلم کردستان استقرار می یابد، گفت: امیدواریم بتوانیم با استقرار این نمایشگاه بخشی از مشکلات اقتصادی در حوزه تولید استان را پوشش دهیم.
علی نوری در اولین جلسه رسمی قرارگاه تحقق شعار سال که با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، هدف گذاری دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۳ را  ابر پروژه مشارکت مردم در تولید عنوان کرد و گفت: این موضوع فقط به تولید در حوزه صنعت و کشاورزی ختم نمی شود بلکه در همه حوزه ها انتظار جهش با مشارکت مردم را داریم.
وی با بیان اینکه ما باید به دنبال راهکارهایی برای ایجاد تحول در اقتصاد کردستان باشیم، اظهار کرد: اولین هدف ما در سال جدید در حوزه اقتصاد و جهش، بحث افزایش حجم سرمایه گذاری‌ها در استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در دو مقوله قابل تحقق است، افزود: حمایت از سرمایه گذاران بومی خارج از استان برای بازگشت و استفاده از ظرفیت  هُلدینگ های بزرگ به تحقق این هدف بزرگ کمک خواهد کرد.
نوری، کار جهادی و داشتن جسارت را عامل مهم توسعه دانست و ادامه داد: بومی سازی تولید با افزایش مشارکت سرمایه گذاران بومی، مردم سازی اقتصاد و جلب مشارکت آحاد جامعه و استفاده از فرصت جمعیتی استان در راستای ارتقاء بازار کار ازجمله مهمترین اهداف ما در سال جاری است.
وی یادآور شد: تدوین فرآیند برای خلق ارزش افزوده در بخش های اقتصادی، تسهیل گری دستگاه های اجرایی استان در فعالیت های اقتصادی مولد، توسعه و گسترش مبادلات مرزی، کنترل نرخ تورم و چشم انداز افزایش حداقل ۱۰ درصدی صادرات در استان از دیگر اهداف مهم تیم اقتصادی دولت سیزدهم در کردستان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه اقتصاد استان کردستان به دلایل مختلف از سنوات گذشته آسیب پذیر بوده است، بیان کرد: در راستای تقویت اقتصاد استان اولین کمیته مشترک اقتصادی ایران و اقلیم کردستان ایجاد شده است و نهم خرداد ماه در سنندج میزبان استاندار سلیمانیه خواهیم بود.
نوری با تاکید بر اینکه یکی از موضوعات مطرح شده ما با استاندار سلیمانیه، استقرار نمایشگاه دائمی محصولات تولیدی کردستان در اقیلم کردستان خواهد بود، گفت: امیدواریم بتوانیم با استقرار این نمایشگاه بخشی از مشکلات اقتصادی در حوزه تولید استان را پوشش دهیم.
وی اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی استان مخاطب بخشی از اقدامات اساسی در حوزه جهش تولید و تحقق شعار سال هستند و قطعا عملکرد آنان در این زمینه ارزیابی خواهد شد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید