دوشنبه، 25 تیر 1403
روژان پرس » اخبار » ابتکار اوقاف کردستان در مردمی سازی مدیریت موقوفات قابل تقدیر است

دستیار استاندار کردستان در امر مردمی‌سازی:

ابتکار اوقاف کردستان در مردمی سازی مدیریت موقوفات قابل تقدیر است

0
کد خبر: 1629

ابتکار اوقاف کردستان در مردمی سازی مدیریت موقوفات قابل تقدیر است

دستیار استاندار کردستان در امر مردمی‌سازی اقدامات اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان در واگذاری مدیریت موقوفات به امناء در شهرستان‌های مختلف را قابل تقدیر دانست.
دستیار استاندار کردستان اوقاف را یک دستگاه با ظرفیت‌های بالا برای خدمت‌رسانی و بهره‌مندی از مدیریت مردمی در امور اجرایی دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان، جلسه مردمی‌سازی اداره کل اوقاف و امور خیریه کردستان با حضور دکتر محمد صادق صادقی دستیار استاندار کردستان در امر مردمی‌سازی در سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
دکتر صادقی انقلاب اسلامی را یک انقلاب مردمی دانست و گفت: مردم در دوران انقلاب همواره پشتوانه امام راحل بودند و فرش قرمز انقلاب اسلامی خون شهیدانی بود که پای اعتقادات و ارزش‌های اسلامی خود ایستادند.
وی با اشاره به تاکید همیشگی امام خمینی و رهبر معظم انقلاب به امر مردمی‌سازی و خصوصی‌سازی بیان داشت: هرکجا فرمانی از رهبری آمد مردم در صف اول قرار گرفتند در دوران جنگ اگر پشتوانه مردمی نبود هیچگاه این موفقیت‌ها حاصل نمی‌شد و در بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله  و کرونا می‌بینید که مردم چطور در صحنه خدمت حاضر می‌شوند و نقششان را همواره به عنوان صاحبان اصلی این مرزو بوم ایفاء نموده‌اند.
وی تصدی‌گری افراطی را یک آسیب برای جامعه دانست و گفت: مردم باید نقش خود را به عنوان خانواده، شهروند و... به خوبی ایفاء کنند و نباید در همه امور وظایف را به دولت واگذار نمایند. از طرفی نهادها هم باید در امر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری از ظرفیت مردم بهره‌مند شوند.
صادقی اقدامات اوقاف در واگذاری مدیریت موقوفات به امناء در شهرستان‌های مختلف را قابل تقدیر دانست و بیان داشت: اوقاف در سه زمینه موقوفات، مساجد و اماکن متبرکه و برنامه‌های قرآنی دارای ظرفیت‌های بیشماری برای خدمت رسانی به مردم است. از اشتغال و درمان گرفته تا کمک به حل گره‌های ترافیکی شهری و امید است با حرکت به سمت بهره‌مندی از ظرفیت تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری مردمی، واگذاری اجرای برنامه‌ها به خود مردم و همچنین نظارت عمومی بر فرایند مردمی‌سازی شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر خدمت رسانی این نهاد مقدس در استان کردستان باشیم.
دسته بندی: اخبار / اجتماعی / کردستان
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید