دوشنبه، 7 خرداد 1403
روژان پرس » اخبار » کتاب «كُردها در ایران: گذشته، حال و آینده» منتشر شد

تازه‌های نشر

کتاب «كُردها در ایران: گذشته، حال و آینده» منتشر شد

0
کد خبر: 254

کتاب «كُردها در ایران: گذشته، حال و آینده» منتشر شد

این کتاب با مطالعه کُردهای ایران نه در خلأ، بلکه بر اساس موقعیت مکانی که غالباً در بین رقابت‌های بازیگران همسایه واقع شده‌اند، به بررسی عوامل کلیدی تأثیر گذار بر شکل و محتوای واقعیت کُردهای ایران می‌پردازد.
روژان پرس: کتاب «كُردها در ایران؛ گذشته، حال و آینده» تازه‌ترین اثر دکتر لقمان قنبری نویسنده و پژوهشگر کُرد منتشر شد.
به گزارش روژان پرس، شناسنامه کتاب: «کردها در ایران؛ گذشته، حال و اینده»،  کریم یلدیز و تانیل بی. تاسی، ترجمەی لقمان قنبری، نشر آوا، تهران ۱۴۰۰.
کتاب «کُردها در ایران: گذشته، حال و آینده»، یکی از آثار تألیفی دو نویسنده و پژوهشگر شهیر «کریم یلدیز» و «تانیل بی. تایسی» است. این کتاب برای نخستین ‌بار در سال 2007 به چاپ رسید و مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان حوزه مطالعات کُردی قرار گرفته است. می‌توان گفت این پژوهش یکی از اولین گزارش‌های جامع در مورد گذشته، حال و آینده کُردها در ایران است. نویسندگان کتاب مروری بر مسائل پیش روی کُردها در داخل کشور ایران و نحوه تأثیرپذیری آنها از تغییرات ژئوپلیتیکی در کشورهای همسایه ایران را ارائه می‌دهند. کریم یلدیز و تانیل بی. تایسی به رابطه ایران با همسایگانش و غرب، پیامدهای به قدرت رسیدن احمدی‌نژاد و تأثیر ساختار قدرت در نظام جمهوری اسلامی بر حقوق بشر، حقوق زنان، حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی پرداخته‌اند. این کتاب با مطالعه کُردهای ایران نه در خلأ، بلکه بر اساس موقعیت مکانی که غالباً در بین رقابت‌های بازیگران همسایه واقع شده‌اند، به بررسی عوامل کلیدی تأثیر گذار بر شکل و محتوای واقعیت کُردهای ایران می‌پردازد.
دسته بندی: اخبار / فرهنگی / کرمانشاه
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید