جمعه، 10 آذر 1402
روژان پرس » اخبار » شهرداری سنندج مرکز نگهداری معتادان متجاهر را زودتر از موعد مقرر تحویل می‌دهد

وجود 30 زن کارتن‌خواب در سنندج!

شهرداری سنندج مرکز نگهداری معتادان متجاهر را زودتر از موعد مقرر تحویل می‌دهد

0
کد خبر: 702

شهرداری سنندج مرکز نگهداری معتادان متجاهر را زودتر از موعد مقرر تحویل می‌دهد

مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان از وجود ۲۵ تا ۳۰ بانوی معتاد کارتن‌خواب در سنندج خبر داد و گفت: این آمار در حالی است که پیش از این فکر می کردیم ۸ تا ۱۰ نفر بانوی کارتن خواب در سطح سنندج داشته باشیم.
روژان پرس: شهردار سنندج از تکمیل پروژه احداث مرکز اسکان معتادان متجاهر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: مرکز نگهداری معتادان متجاهر قرار بود آبانماه به اتمام برسد که با کار جهادی پیشتر از موعد مقرر به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش خبرنگار روژان پرس، سیدانور رشیدی در ششمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان افزود: با توجه به اهمیت ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای مبارزه با مواد مخدر موضوع مکان‌یابی برای ساماندهی معتادین متجاهر در مرکز استان دنبال شد.
شهردار سنندج تصریح کرد: این مکان ظرفیت ساماندهی 450 معتاد متجاهر را دارد و تا کنون برای آماده‌سازی و تجهیز آن بیش از 1.5 میلیارد تومان هزینه شده است.
وی با تاکید براینکه مکان نگهداری بعد از تکمیل تحویل بهزیستی داده می‌شود، افزود: مدیریت شهری گام اصلی را در بحث ساماندهی معتادین متجاهر برداشته است اما پیشبرد این مهم قطعا مستلزم همراهی همه بخش‌ها و دستگاه‌های ذیربط و آحاد مردم است.
وی به اهمیت دوران بازپروری و ایجاد اشتغال برای معتادین بهبود یافته تاکید کرد و گفت: ایجاد اشتغال و بکار گیری این افراد بعد از درمان از موضوعات بسیار مهمی است که مانع از بازگشت دوباره آنها به دامان اعتیاد می‌شود و ما از آن غافل نیستیم.
شهردار سنندج افزود: در همین راستا و با هدف ایجاد بسترهای لازم برای بازگشت این افراد به جامعه در جوار این مرکز، کارگاه‌های آموزشی راه‌اندازی می‌شود.
وی تصریح کرد: اعتباراتی برای تجهیز این مرکز از سوی ستاد اختصاص یافته که امیدواریم هرچه زودتر این مکان تجهیز شود.
استاندار کردستان نیز با ابراز رضایت از تسریع در ساخت مرکز نگهداری معتادان متجاهر توسط شهرداری سنندج بر زدودن همه مظاهر اعتیاد از سطح شهرهای استان تاکید کرد.
اسماعیل زارعی کوشا افزود: مرکز نگهداری معتادان متجاهر قرار بود در آبانماه به اتمام برسد که با کار جهادی و تلاش شهرداری سنندج برای اول مهرماه آماده بهره‌برداری است که جای تقدیر دارد.
وی گفت: بنا به وعده‌ای که پیشتر داده بودیم همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید شاهد حضور معتادان متجاهر در معابر عمومی نخواهیم بود.
استاندار کردستان اظهار داشت: تداوم و بقای کار مرکز نگهداری معتادان متجاهر در گرو همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها و متولیان ذیربط است و در این زمینه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر دارای مسئولیت سنگینی است.
مدیرکل امور بانوان استانداری کردستان نیز در این نشست از وجود ۲۵ تا ۳۰ بانوی معتاد کارتن‌خواب در سنندج خبر داد و گفت: این آمار در حالی است که پیش از این فکر می کردیم ۸ تا ۱۰ نفر بانوی کارتن خواب در سطح سنندج داشته باشیم.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید