شنبه، 15 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » صارات خدمات فنی به ارزش ۲۲۰هزار دلار

رئیس پارک علم و فناوری کردستان عنوان کرد؛

صارات خدمات فنی به ارزش ۲۲۰هزار دلار

0
کد خبر: 343

صارات خدمات فنی به ارزش ۲۲۰هزار دلار

دکتر قادرزاده، با بیان اینکه تقارن بین شهر و روستا به توزیع عادلانه درآمد و کاهش فاصله دانشی امکان پذیر است افزود: توزیع عادلانه جمعیت با توزیع عادلانه درآمد امکان پذیر است و تا زمانی که توزیع عادلانه دانش تحقق نیابد، این امر امکان پذیر نیست.
روژان پرس: رئیس پارک علم و فن‌آوری کردستان گفت: در حال حاضر ۸۵۰ نفر از جوانان نخبه کردستانی در شرکت‌های دانش‌بنیان زیر مجموعه پارک علم و فن‌آوری کردستان شاغل هستند و در یک سال اخیر بیش از ۵۴۰ میلیارد ریال برای استان درآمدزایی کرده‌اند.
دکتر حامد قادرزاده رئیس پارک علم و فن‌آوری کردستان در جمع خبرنگاران از رسانه به عنوان سیستم عصبی جامعه نام برد و گفت: خرسندم که در هرجا بوده‌م با همه رسانه‌ها ارتباط تنگاتنگ داشته‌ام و اینک نیز در مجموعه پارک و فن‌آوری بیشترین ارتباط را با خبرنگاران خواهم داشت زیرا معتقدم پارک علم و فناوری همچون رسانه‌ها، رسالت کاری خویش را توزیع عادلانه دانش و آگاهی در جامعه، آگاهی بخشیدن به مردم و توسعه علم و دانش می داند.
وی در باره فلسفه وجودی پارک و علم و فن‌آوری گفت: سهم آموزش‌ آزاد از مراکز رسمی آموزشی به مراتب بیشتر است؛ هرچند سهم اندک آموزش‌های رسمی پایه است و نمی‌توان نقش آنرا در فراگیری علم و دانش در جامعه نادیده گرفت.
وی گفت: مجموعه پارک علم و فن‌آوری مرکزی است برای هدایت و به کارگیری استعدادهای جوانان دانش‌آموخته در امر تولید و اشتغال با تکیه بر فن‌آوری‌های نوین جهان.
وی افزود: پارک علم و فن‌آوری ایجاد مسیری در دنیای فن‌آوری برای توسعه اشتغال در بین جوانان علاقه‌مند است تا بعد از دانشگاه سرریزهای دانش را در فرایند اشتغال به‌کار گیرد.
وی گفتمان‌سازی و دریافت پیام و فهم مشترک را برای توسعه‌یافتگی الزامی دانست و گفت کاهش تقارن هدف ماست.
وی به رابطه توزیع عادلانه جمعیت، دانش و ثروت اشاره کرد و بر تولید محتوا برای رسیدن به دانش پایدار و نهایتا ثروت و بهبود معیشت جامعه تاکید کرد.
و در این رابطه بر نقد ونقادی و ارتباط پارک با رسانه‌ها تاکید کرد.
قادرزاده با اشاره به اینکه امسال در حجم درآمد مازاد داشتیم؛ صارات خدمات فنی را ۲۲۰هزاردلار عنوان کرد و افزود: پارک علم و فن‌آوری باید به روستاها برود تا بتواند تقارن را بین شهر و روستا کاهش دهد و به تولید دانش در مناطق دور دست بپردازد.
دکتر قادرزاده، با بیان اینکه تقارن بین شهر و روستا به توزیع عادلانه درآمد و کاهش فاصله دانشی امکان پذیر است افزود: توزیع عادلانه جمعیت با توزیع عادلانه درآمد امکان پذیر است و تا زمانی که توزیع عادلانه دانش تحقق نیابد، این امر امکان پذیر نیست.
محمدی معاون پارک علم و فن‌آوری کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: هم اکنون ۱۲۰ واحد فناور در پارک علم و فناوری کردستان مستقرند که ۷۵ مورد در مرحله رشد و ۱۷ مورد در مرحله پیش رشد هستند.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید