جمعه، 14 بهمن 1401
روژان پرس » اسلایدر » روژان شماره ۵۷۶

نرم نرمک می‌رسد اینک بهار

روژان شماره ۵۷۶

0
کد خبر: 348

روژان شماره ۵۷۶

امید است در استان کردستان نیز دستگاه متولی، با قرار گرفتن بر ریل توازن،  بیش از این مطبوعات را حمایت کند تا بتواند به رسالت خود ادامه دهد.
انتظار‌ها و امیدها در سال ۱۴۰۱
تهدیدات روسیه علیه اوکراین در سال ۱۴۰۰ جنبه عینی به خود گرفت و جنگ دو کشور تا کنون منجر به کشته و مجروح شدن هزاران نفر و آوارگی میلیون‌ها تن از شهروندان اوکراینی شده است. در این روزهای آغاز سال جدید آرزو می‌کنیم که سایه این جنگ خانمان‌سوز هرچه سریعتر از سر مردم جهان کوتاه شود و شاهد برقرای صلح و ثبات در این منطقه باشیم.
اما سال ۱۴۰۰ را در ایران می‌توان سال انتخابات نام نهاد. ۲۸ خرداد ماه انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم برگزار شد و سید ابراهیم رئیسی زمام امور اجرایی را به دست گرفت. انتخابی که شاید بتوان ثبات نسبی در سیاست‌های متلاطم کشور و امیدواری در دست‌یابی به اهداف کلان و منطبق با رفاه ملت نظیر برداشتن تحریم‌ها و به‌نتیجه رسیدن در مسائل پیچیده‌ای چون برجام را از دستاوردهای آن دانست.
اگرچه واکسیناسیون علیه کشنده‌ترین ویروس جهان (کووید19) در دولت قبلی شروع شده بود اما در دولت جدید و در سال ۱۴۰۰ سرعت گرفت و لغو بسیاری از محدودیت‌های اجتماعی را به‌دنبال داشت.
تحولات کردستان هم بی‌تاثیر از فضای سیاسی کشور نبود؛ در این سال بهمن مرادنیا جای خود را به اسماعیل زارعی کوشا داد؛ استاندار جوانی که به اخلاق‌مداری و ثبات موضع سیاسی اشتهار دارد. او تا کنون در شیوه مدیریت و انتخاب مدیران جوان و شایسته گام‌های ارزنده‌ای برداشته و امید است با استمرار این شیوه و پرهیز از سیاست‌زدگی بتواند ناوگان مدیریت اجرایی را نوسازی و نسبت به تحقق وعده‌های دولت گام‌های ارزنده‌تری بردارد.
روند جابجایی قدرت در کردستان اگرچه دیر شروع شد اما مدیریت جدید، توان مضاعفی در ظرفیت اجرایی استان ایجاد کرد؛ ظرفیتی که متاسفانه دچار روزمرگی و نوعی بیماری مزمن شده بود.
اما برای ما روزنامه‌نگاران سال ۱۴۰۰ سالی سخت و طاقت‌فرسا به‌جهت افزایش سرسام‌آور قیمت کاغذ و هزینه‌های چاپ و نشر بود.‌ با این‌حال اگرچه شاهد تصمیمات ضد و نقیض از سوی مقامات دولتی دایر بر مسدود کردن مجاری درآمد روزنامه‌ها بودیم اما با بخشنامه معاون اول رئیس جمهور مبنی بر الزام دستگاه‌های اجرایی به ارسال آگهی‌های دولتی به روزنامه‌ها ختم به‌خیر شد.
امید است در استان کردستان نیز دستگاه متولی، با قرار گرفتن بر ریل توازن،  بیش از این مطبوعات را حمایت کند تا بتواند به وظیفه خود ادامه دهد.
✍ بخشی از سرمقاله مدیر مسئول روژان شماره ۵۷۶ به قلم هژیر الله‌مرادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید