جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اسلایدر » کردستان باید پیشتاز نهضت ملی مسکن در کشور باشد

استاندار:

کردستان باید پیشتاز نهضت ملی مسکن در کشور باشد

0
کد خبر: 34

کردستان باید پیشتاز نهضت ملی مسکن در کشور باشد

در جلسه شورای مسکن استان کردستان از فرماندار مریوان به پاس خدمات و تلاش‌های وی برای معرفی املاک مازاد و انتقال اسناد ۱۵ هکتار زمین به نام مسکن و شهرسازی برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن قدردانی شد.
سنندج- خبرنگار روژان‌پرس: استاندار کردستان می‌گوید با هماهنگی و کار شبانەروزی فرمانداران و مدیران دستگاەهای متولی، کردستان باید در طرح نهضت ملی مسکن در کشور پیشتاز باشد.
به گزارش روژان‌ پرس، اسماعیل زارعی کوشا این سخنان را در جلسه شورای مسکن گفت و بر حضور فرمانداران در جلسه شورای مسکن استان تاکید کرد.
او گفت: فرمانداران به عنوان رییس شورای مسکن شهرها پیگیر جدی موضوع باشند.
استاندار، طرح نهضت ملی مسکن را از برنامه‌های مهم دولت برشمرد و گفت: اعتقاد دارم که کردستان در طرح نهضت ملی مسکن باید در کشور پیشتاز باشد و این مهم در کردستان تحقق‌پذیر است.
زارعی کوشا به اینکه هزینه دریافتی از متقاضیان برای صدور پروانه ساخت در سنندج زیاد است بر لزوم تجدید نظر در این زمینه توسط شهرداری و شورای شهر تاکید کرد.
وی با بیان اینکه سنندج ویترین استان است و باید با روش‌های مختلف از آن حمایت ویژه شود، افزود: در طرح نهضت ملی مسکن واحدها برای متقاضیان کم‌درآمد ساخته می‌شود، بنابراین شهرداری تا جایی که می‌تواند تخفیف‌های لازم را در صدور پروانه‌های ساخت اعمال کند و ما نیز راهکارهای جبرانی در حمایت از شهرداری را در نظر خواهیم گرفت.
پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری، به نقل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان نوشته که ساخت ٨۷ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن سهم استان در مدت زمان چهار سال است. مجموعا ۴۲ هزار واحد از این تعداد برای روستاها، بخش خصوصی و بازآفرینی شهری تعریف شده و باید برای مابقی واحدها، هم زمین و هم تسهیلات مورد نیاز تامین شود.
شهرام ملکی با اشاره به اینکه در بعضی شهرها تعداد افراد متقاضی بیشتر از آمارهای موجود است بر پالایش متقاضیان تاکید کرد و گفت: لازم است به منظور پالایش و مشخص شدن متقاضیان واقعی راه و شهرسازی با بنیاد مسکن تعامل دوسویه داشته باشند.
در جلسه شورای مسکن استان کردستان از فرماندار مریوان به پاس خدمات و تلاش‌های وی برای معرفی املاک مازاد و انتقال اسناد ۱۵ هکتار زمین به نام مسکن و شهرسازی جهت اجرای قانون نهضت ملی مسکن قدردانی شد.
       
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید