جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » روزنامه » روژان شماره 621

روژان شماره 621

0
کد خبر: 579

روژان شماره 621

روژان شماره 621
به همت انجمن باران قروه برگزار شد؛
نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلولین استان‌های زاگرس نشین در قروه
انجمن باران شهرستان قروه با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل بهزیستی استان کردستان اولین جشنواره منطقه‌ای فرهنگی هنری معلولان زاگرس را در سالن قصر بیتای این شهر برگزار کرد.
در اختتامیه اولین جشنواره منطقه‌ای فرهنگی هنری معلولان زاگرس هنرمندانی از استان‌های ایلام، همدان، کرمانشاه و کردستان حضور داشتند.
به گزارش خبرنگار روژان در این جشنواره مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهزیستی کردستان، فرماندار قروه و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.
در ابتدای جشنواره سرپرست بهزیستی کردستان، ضمن تبریک هفته بهزیستی به تمام پرسنل، جامعه هدف و تشکل‌های اجتماعی، توضیحاتی را در خصوص جامعه هدف سازمان بهزیستی ارائه کرد.
حسین رسولی اظهار داشت: افراد دارای معلولیت، فرشته‌هایی با بالهای شکسته هستند که حضور سبزشان در جامعه می‌تواند یاری‌رسان و نقطه قوتی برای انجام کارهای فرهنگی - هنری باشد.
وی با تأکید بر ساخت مسکن برای خانواده‌های دو معلولیتی که در دستور کار سازمان و دولت قرار گرفته است افزود: امید است تا پایان سال جاری، چند واحد مسکونی به مددجویان سازمان، با اولویت تحویل به خانواده‌های دارای دو فرزند معلول واگذار گردد .
در ادامه مراسم، برنامه‌های مختلف  فرهنگی- هنری همچون: موسیقی، تئاتر معلولین، برنامه قصه‌گویی و سرود ناشنوایان اجرا شد.
معرفی برترین‌های جشنواره 
در این جشنواره بیش از ۱۲۰ نفر از استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان و کردستان در رشته‌ هنرهای تجسمی، ادبی، هنرهای نمایشی، فیلم، موسیقی و رسانه‌های دیجیتالی با هم رقابت کردند.
۱۴ نفر در بخش آثار ادبی، ۵۴ نفر در بخش هنرهای تجسمی؛ ۴ نفر در بخش هنرهای نمایشی، ۱۲ نفر در بخش رسانه‌های دیجیتال، ۳ نفر در بخش فیلم کوتاه و ۳۶ نفر در بخش موسیقی تعداد ۲۰۶ اثر به دبیرخانه ارسال شد که تعداد ۲۵ اثر در بخش ادبی، ۱۳۳ اثر در بخش هنرهای تجسمی، ۴ اثر در بخش هنرهای نمایشی، ۲۱ اثر در بخش رسانه‌های دیجیتال، ۳ اثر در بخش فیلم و ۲۰ اثر در بخش موسیقی.
حسین زاده رئیس هیئت مدیره انجمن باران گفت: ۸۰ اثر هنری جهت شرکت در این جشنواره وصول گردید.
وی اظهار داشت: انجمن باران به عنوان یک تشکل قوی و مجری جشنواره،  همواره در کنار سازمان بهزیستی،  وظایف خود به نحو احسن انجام داده و این بار هم سنگ تمام گذاشت.
در پایان جشنواره با اهداء لوح سپاس و هدایا از معلولین موفق، مسئولین استانی و شهرستانی و نمایندگان  استان‌های کردستان، ایلام، همدان و کرمانشاه قدردانی شد.
انجمن باران شهرستان قروه سال 1379 فعالیت خود را آغاز کرد و توانست درسال 1383 مجوز فعالیت‌های خود به عنوان یک بخش خصوصی را از فرمانداری دریافت کند و از همان آغاز کار، با فعالیت های گسترده و موفقیت‌های پی در پی پتانسیل خود برای تبدیل به یک N.G.Oشاخص و کار آمد نشان داد. 
انجمن معلولین باران با گذشت پانزده سال از آغاز به کار خود یکی از فعال ترین نهادهای خصوصی سطح کشور بوده و این مهم را بارها و بارها به همگان نشان داده است. این انجمن در حال حاضر 3500 عضو فعال دارد و تابحال چندین بار به عنوان انجمن برتر کشور انتخاب شده است.

دسته بندی: روزنامه
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید