rojanpress.ir | توزیع 1500 پُرس غذای گرم در سنندج

توزیع 1500 پُرس غذای گرم در سنندج

سنندج- خبرنگار روژان‌پرس:
به همت تولیت موقوفات ماه‌رخسار معتمدوزیری یک هزار و 500 پُرس غذای گرم بین نیازمندان، گرمخانه‌ها، ستاد برفروبی، پاکبانان شهرداری، سالمندان و ایتام سنندج توزیع شد.
سنت وقف از دیرباز در استان کردستان رایج است. این سنت سهم عمده‌ای در تحول ساختار فرهنگی، اجتماعی و توسعه علمی و اقتصادی استان بازی می‌کند و بسترساز تحقق اهداف دینی و مقاصد شریعت است.
برخی موقوفات در کردستان مانند موقوفات ماه‌رخسار معتمدوزیری، غیرمتصرفی بوده و تولیت آن توسط خانواده‌ها و معتمدین کسانی که اقدام به وقف کرده‌اند اداره می‌شود.
موقوفات ماه‌رخسار معتمدوزیری یکی از شاخص‌ترین موقوفه‌های غیرمتصرفی است که در سال ۱۳۲۶ توسط شخص ماه‌رخسار خانم وقف شده است.
این موقوفه در زمینه امور خیر اقدامات زیادی انجام داده و ماهانه به بیش از ۱۵۰ نیازمند به ویژه خانواده‌های ایتام و زنان سرپرست خانوار مستمری پرداخت می‌کند.
جمعه‌شب طی مراسمی متولیان این موقوفه در پنجمین مرحله توزیع بسته‌های غذایی گرم و سرد اقدام به توزیع بیش از یک هزار و 500 بسته غذای گرم در بین نیازمندان، گرمخانه‌ها، ستاد برفروبی، پاکبانان شهرداری، سالمندان و ایتام سنندج کرد.
قادر کریمی نماینده تولیت موقوفات ماه‌رخسار معتمدوزیری در حاشیه این برنامه در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: تلاش ما این است این بسته‌ها و کمک‌های حاصل از درآمد این موقوفات به دست نیازمندان واقعی برسد و با توجه به تداوم سرما، توزیع غذای گرم بین اقشار مردم به ویژه تلاشگران شهرداری و کارتن‌خواب‌ها و... ادامه خواهد داشت.
کریمی افزود: میزان موقوفات این موقوفه در سنندج بیش از ۸۳۰ هکتار است و تمام درآمد این موقوفه عام‌المنفعه و برای امور خیریه هزینه می‌شود هر چند تاکنون اقدامات خیرخواهانه زیادی در طول این سال‌ها انجام شده است.
وی با عنوان اینکه موقوفه ماه‌رخسار معتمدوزیری از شاخص‌ترین موقوفات غیرمتصرفی در استان کردستان است، گفت: با تغییر اداره این موقوفه از حالت سنتی به سیستمی، سعی داریم برنامه‌ها را با بهره‌گیری از فناوری‌های روز و با محور نیت واقف جلو ببریم.
نماینده تولیت موقوفات ماه‌رخسار معتمدوزیری به اشتغالزایی این موقوفه برای 17 نیروی جوان، تحصیلکرده و قهرمان ورزشی اشاره کرد و گفت: یک یگان ویژه برای حراست و حفاظت از اراضی موقوفه خانم معتمدوزیری تشکیل شده و با استفاده از آن دست زمین‌خواران زیادی را کوتاه کرده‌ایم.
 به گفته کریمی، حمایت از موسسات ایتام زیرپوشش بهزیستی، شناسایی افراد معلول ذهنی و کسانی که مستحقق هستند، حمایت از 50 نفر طلبه، 3 ماموستا و ...از اقدامات انجام شده از محل درآمدهای این موقوفه است.
2 بهمن 1401, 13:59
بازگشت