rojanpress.ir | همایش ملی ایران‌شناسی با محوریت تاریخ کردها

همایش ملی ایران‌شناسی با محوریت تاریخ کردها

روژان‌پرس: همایش ملی ایران‌شناسی با محوریت «تاریخ، فرهنگ و هنر کردستان، کرمانشاه و ایلام»  ششم دی به صورت مجازی برگزار می‌شود.           

به گزارش روژان پرس به نقل از روابط عمومی بنیاد ایران‌شناسی، دکتر بهرام‌زاده معاون پژوهشی بنیاد ایران‌شناسی افزود: این دومین همایش از سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها با محوریت «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام» با همکاری شعب بنیاد مراکز استان‌های مذکور است که روز دوشنبه ششم دی‌ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی توسط بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌شود. 

این همایش با حضور معاونان و مسؤولان بنیاد ایران‌شناسی تهران و شعب، مدیران استانی و اعضای هیأت علمی و اجرایی همایش و صاحبان مقالات همراه خواهد بود.
معاون پژوهشی بنیاد ایران‌شناسی و دبیر علمی همایش در این باره گفت: سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها که حاصل مصوبه هیأت محترم امناء و اتفاق‌نظر در شورای پژوهشی بنیاد ایران‌شناسی است، چندی قبل با برگزاری نخستین همایش تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد.
بهرام‌زاده گفت: ارزیابی صورت گرفته بر دستاورد‌های علمی همایش نخست، این اطمینان را برای دست اندرکاران بنیاد ایران‌شناسی ایجاد کرد که برگزاری همایش‌های استانی، نقطه عطفی در به اشتراک گذاشتن مباحث ایران‌شناسانه و تقویت هویت ملی است، از این‌رو بنیاد ایران‌شناسی با اشتیاق و مصمم، مجموعه دانش گسترده‌ای را که در کل کشور پراکنده است، تحت عنوان سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها گرد خواهد آورد و با عرضه آن به عموم جامعه، گامی مؤثر در جهت شناخت و شناساندن ایران عزیز برخواهد داشت. irib

4 دی 1400, 19:01
بازگشت