rojanpress.ir | دریایی: سروآباد به قطب گردشگری استان تبدیل می‌شود

دریایی: سروآباد به قطب گردشگری استان تبدیل می‌شود

به منظور دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی و مقامات شهرستانی، مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کردستان روز شنبه 26 آبان ماه به اتفاق معاون هنری و کارشناسان فرهنگی و هنری به شهرستان سروآباد سفر کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، علی اصغر دریایی ضمن دیدار با امام جمعه و فرماندار و اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآنی گفت: به منظور استماع و دیدار چهره به چهره با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان‌های تابعه و مناطق دور افتاده استان کردستان سفرهای کاری تدارک دیده شده است.
وی گفت: در این سفرهای کاری ضمن برگزاری نشست‌های متعدد با اصحاب فرهنگ و هنر، مسئولین انجمن‌ها و تشکل‌های فرهنگی و هنری و دیدار با هنرمندان شاخص و امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی و فرماندار شهرستان سعی خواهد شد متناسب با نیازهای هر شهرستان و سیاستهای وزارتخانه برای اعتلای فرهنگ و هنر و حمایت از هنرمندان برنامه‌ریزی کنیم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی اضافه کرد: در سفر یک روزه به شهرستان سروآباد علاوه بر دیدار با ماموستا عبدالقادر حسینی امام جمعه شهر سروآباد و حسن زارعی فرماندار شهرستان با رئیس شعبه بنیاد علوی وابسته به بنیاد مستضعفین انقلاب اسلامی مستقر در شهر سروآباد دیدار نموده و از برنامه‌های همکاری و تعامل با این بنیاد در حوزه فرهنگ و هنر صحبت و مقرر شد با همکاری بنیاد علوی چندین برنامه و همایش از جمله تجلیل از مفاخر و مشاهیر شهرستان سروآباد و اختصاص بسته های حمایتی به هنرمندان و اصحاب فرهنگ شهرستان انجام گردد.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بسیار قوی در حوزه فرهنگ و هنر در شهرستان سروآباد به ویژه گردشگری فرهنگی و دینی به واسطه منظر فرهنگی هورامان اظهار امیدواری کرد با حمایت‌های دولت و مشارکت مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی این شهرستان تبدیل به یکی از قطب‌های گردشگری استان و کشور شود.
در این سفر ضمن دیدار با سه هنرمند، شاعر و نویسنده هورامان با اهدای لوح تقدیر از آنها قدردانی شد.
1 آذر 1401, 11:44
بازگشت