rojanpress.ir | زریبار؛ حذف گونه پائولونیا

زریبار؛ حذف گونه پائولونیا

در  اجرای مصوبات کارگروه مطالعات جامع تالاب بین المللی زریبار گونه‌های  مهاجم پائولونیا در مسیر ورودی دریاچه قطع می‌شوند.
به گزارش روابط عمومی و امور رسانه حفاظت محیط زیست کردستان، در فاز اول از اجرای این مصوبات کارگروه شهرستانی تعداد 35 اصله درخت غیر بومی و مهاجم پائولونیا در مسیر ورودی دریاچه زریبار قطع شدند.
به استناد تصمیمات متخذه در جلسه کمیته شهرستانی مدیریت جامع زیست بومی تالاب بین المللی زریوار، درخت پائولونیا که گونه ای غیر بومی بوده و به لحاظ اکولوژیکی برای محیط زیست مضر است حذف شده و با درختان بومی جایگزین می‌شوند.
‌ این گزارش می‌افزاید: فاز اول حذف درختان غیر بومی پائولونیا اجرا شد و در این فاز تعداد 35 اصله درخت غیربومی پائولونیا که به طول 260 متر در مسیر ورودی تالاب زریوار کاشته شده بودند، قطع و با درختان بومی و سازگار با منطقه جایگزین می‌شوند.
‌شایان ذکر است که اجرای این کار ادامه دارد و همه درختان پائولونیا از مسیر این تالاب با درختان بومی جایگزین خواهد شد.

دو شکارچی پیش از اقدام به شکار در کوسالان دستگیر شدند
گزارش دیگری از محیط زیست کردستان، حاکی است دو شکارچی پیش از اقدام به شکار در منطقه حفاظت شده کوسالان در شهرستان سروآباد توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد، دستگیر شدند.
بنا به گزارش یکی از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور و تردد دو شکارچی غیر مجاز در منطقه حفاظت شده کوسالان، یگان حفاظت محیط زیست شهرستان سروآباد با هدف پیشگیری و جلوگیری از شکار غیر مجاز، بلافاصله در منطقه مزبور حضور یافته و قبل از هرگونه شکاری، آنها را دستگیر کردند.
این گزارش می‌افزاید: این شکارچیان، به صورت غیرقانونی در زیستگاه های منطقه حفاظت شده کوسالان جولان زده و از آنها دو قبضه اسلحه شکاری مجوزدار کشف و توقیف شده و پرونده این شکارچیان  برای پیگیری به مراجع قضائی ارجاع شده است.
1 آذر 1401, 11:37
بازگشت