rojanpress.ir | اولین مرکز پیوند مغز استخوان در سنندج به‌زودی افتتاح می‌شود

اولین مرکز پیوند مغز استخوان در سنندج به‌زودی افتتاح می‌شود

روژان‌پرس: در نشست امروز جمعی از خیرین استان کردستان با رئیس و اعضای انجمن خیریه بیمارستان بعثت سنندج در خصوص جزئیات راه اندازی نخستین مرکز پیشرفته پیوند مغز استخوان برای بیماران سرطانی در غرب کشور بحث و بررسی شد.
در این نشست دکتر برهان مرادویسی رئیس بیمارستان بعثت سنندج گفت: با حضور خیرین و کمک‌های دانشگاه علوم پزشکی کردستان این مرکز مراحل پایانی خود را پشت سر می‌گذارد و تمامی تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته آن خریداری و آماده نصب است آنچه مقداری ما را در رسیدن به این افتتاح منتظر گذاشته است تهیه و ابتیاع بخشی از هزینه‌های مانده ساختمانی و بدهکاری به سازندگان و پیمانکار بناست که امیدواریم در نشست امروز با خیرین این مشکل برطرف شود.
وی افزود: مبلغی حدود چهار و نیم میلیارد تومان توسط بانوی خیر ایرانی مقیم آمریکا سرکار خانم فروزش که خود خواهرش را با بیماری سرطان از دست داده است تامین شده و بخشی هم نیز از خیرین داخلی تامین شده است. وی اظهر امیدواری کرد مبلغ ناچیز مانده برای تکمیل، تجهیز و راه‌اندازی این مرکز به همت خیرین و مردم استان کردستان جمع‌اوری شود تا هرچه سریع‌تر در اختیار بیماران نیازمند که بیشتر آنان کودکان در انتظار پیوند مغز استخوان هستند قرار گیرد. دکتر مرادویسی با اشاره به اینکه در غرب کشور مرکزی با این مشخصات وجود ندارد اظهار داشت: راه‌اندازی این مرکز می‌تواند ساکنان نه تنها استان کردستان، بلکه غرب کشور را از رفتن به مرکز و شهرهای بزرگ و صرف هزینه‌های هنگفت بی‌نیاز کند.
وی با اشاره به مرزی بودن استان کردستان و موضوع توریسم درمانی خاطرنشان کرد این مرکز می‌تواند با ارائه خدمات به همسایگان مرزی زمینه توسعه صنعت گردشگری درمانی را هم فراهم کند.
خیرین شرکت‌کننده در این نشست از تجهیزات و مراحل راه‌اندازی مرکز بازدید کردند و هر کدام برای جمع‌آوری مبالغ مورد نیاز پیشنهاداتی ارائه کردند.
لازم به ذکر است روزنامه روژان سال گذشته خبر اولیه احداث این مرکز را به نقل از مجمع خیرین سلامت استان کردستان منتشر کرد.
قرارداد ساخت بخش پیوند مغز استخوان با زیر بنای 802 متر مربع و 6 اتاق ایزوله، اتاق عمل و فضاهای جانبی با بنیاد خیریه رویا فروزش در بیمارستان بعثت سنندج منعقد شد. آورده خیرین محترم در این مرحله رقمی معادل شش میلیارد تومان بود.
این پروژه دومین پروژه عمده اجرائی بعد از بخش انکولوژی بیمارستان توحید توسط خیرین سلامت کردستانی مقیم خارج از کشور می‌باشد.
خیرینی که خواهان کمک به تجهیز و راه‌اندازی هرچه سریعتر این مرکز هستند می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های انجمن خیرین بیمارستان بعثت واریز کنند.
شماره حساب: 280851376
شماره کارت: 5894736000080827
شماره شبا: 130130100000000280851376
29 شهریور 1401, 14:41
بازگشت