rojanpress.ir | "بنت" اولین دریافت کننده قلب خوک درگذشت

"بنت" اولین دریافت کننده قلب خوک درگذشت

روژان پرس: "دیوید بنت" (David Bennett) مردی که از یک خوک اصلاح ژنتیکی شده قلب پیوندی دریافت کرده بود دو ماه پس از جراحی در مرکز پزشکی دانشگاه مریلند، درگذشت.
دیوید بنت که ۵۷ سال داشت در مریلند زندگی می‌کرد.
مشخص نیست که بدن او عضو پیوندی را پس زده است یا خیر. سخنگوی بیمارستان می‌گوید: هیچ علت مشخصی برای مرگ وی شناسایی نشده است.
مقامات بیمارستان بیان کردند که نمی‌توانند بیش از این در مورد علت فوت او اظهار نظر کنند زیرا پزشکان هنوز او را به طور کامل مورد معاینه قرار نداده‌اند.
آنها قصد دارند نتایج را در یک مجله پزشکی معتبر چاپ کنند.
دکتر "بارتلی پی گریفیت" که این پیوند را انجام داده است می‌گوید: "او ثابت کرد که بیماری شجاع و شریف است و تا لحظه‌ی آخر جنگید. قلب پیوند زده شده در ابتدا عملکرد خوبی داشت و برای چند هفته هیچ نشانه‌ای از پس زده شدن وجود نداشت."
او با خانواده‌اش وقت گذراند و فیزیوتراپی انجام داد اما از بیمارستان مرخص نشد و به گفته‌ی مسئولین بیمارستان چند روز قبل حالش رو به وخامت رفت.
بنت، روز قبل از جراحی گفته بود: من یا باید این پیوند را انجام دهم یا جان خود را از دست می‌دهم. من می‌خواهم زنده بمانم. اگرچه این تیری در تاریکی است اما آخرین شانس من است.
پسر آقای بنت در بیانیه‌ای از بیمارستان و کادر آن برای تلاش‌های همه‌جانبه‌شان از طرف پدرش تشکر کرد و گفت: ما امیدواریم این داستان آغازی برای امیدواری باشد و نه پایانی برای آن. ما همچنین امیدواریم که آن چه از این جراحی آموخته شده است به نفع بیماران آینده باشد و روزی به کمبود عضو اهدایی که سالانه جان بسیاری از افراد را می‌گیرد، پایان دهد. ایسنا
20 اسفند 1400, 21:42
بازگشت