rojanpress.ir | بارش برف و داستان تکراری حمله به مسئولین بومی

بارش برف و داستان تکراری حمله به مسئولین بومی

روژان نیوز: پس از بارش برف سنگین روزهای یکشنبه و دوشنبه‌ گذشته که در ۱۵ سال اخیر بی‌سابقه بوده است، موجی از انتقاد و حمله به شهردار بااخلاق و منتخب سنندج و اعضای شورای شهر به راه افتاد. انتقاداتی که نه تنها منصفانه و سازنده نیست بلکه تازنده و فاقد هرگونه حس دلسوزی برای مردم و شهر سنندج بوده و بیشتر به دلیل خصومت‌های شخصی افراد با شهردار و اعضای شورا منتشر می‌شوند. 
به راستی این چه انتقادی است که نویسنده‌اش نام هر که را که بخواهد می‌برد، به شخصیت و زندگی شخصی‌اش بی‌‌حرمتی می‌کند، هر تهمتی که بخواهد  می‌زند اما شهامت ندارد نام خود را زیر نوشته‌اش بنویسد؟
می‌گویند شهردار مدرک مرتبط ندارد. به راستی آیا مدرک، کار را پیش می‌برد یا تجربه و آزمون عملی؟ آقای سیدانور رشیدی که از قشر شریف معلمان شایسته، دلسوز و زحمت‌کش این دیار بوده، از سوی مردم همین شهر چند بار و نه تنها در انتخابات حداقلی اخیر بلکه در انتخابات با مشارکت حداکثری هم مورد اعتماد مردم بوده و  برای شورا انتخاب شده و تجربه‌ی عضویت و کار در چند دوره شورا را دارد.
این به دور از انصاف است که عملکرد یک شهردار را در مدت کوتاهی از شروع مسئولیت و تنها با یک موضوع (بارش برف) قضاوت کرد و شهرداری شهری مثل سنندج را با شهرداری شهرهای بزرگ و پیشرفته‌ی دنیا مقایسه کرد.
در تمام شهرهای دیگر کشور که این چند روزه برف باریده، دقیقا مشکلاتی شبیه مشکلات سنندج بوده که با همت مسئولین و مشارکت مردمی رفع یا در حال رفع شدن هستند و قطعا اقدام جهت عادی‌سازی اوضاع پس از چنین برف سنگین و سرمای کم‌سابقه‌ای تنها با یک فرد و یک اداره یا سازمان با امکانات و بودجه‌ی محدود امکان‌پذیر نیست.
بی‌گمان زمانی می‌توانیم شاهد پیشرفت و توسعه‌ شهر و دیارمان باشیم که بتوانیم انصاف، دلسوزی و همدلی را جایگزین کینه‌ی شخصی، انتقاد تازنده و تخریب هدفمند مسئولین بومی  نماییم. به امید آن روز...
*روزنامه‌نگار و دبیر بخش کردی روزنامه روژان
1 بهمن 1400, 09:38
بازگشت