جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » ورود استاندار برای به موضوع دریاچه زریبار

از تجربیات دانشگاه کردستان استفاده شود

ورود استاندار برای به موضوع دریاچه زریبار

0
کد خبر: 82

ورود استاندار برای به موضوع دریاچه زریبار

استاندار کردستان با اشاره به اینکه آسیب‌های زیادی دریاچه زریبار را تهدید می‌کند بر لزم تشکیل کارگروه تخصصی احیای دریاچه و استفاده از تجربیات پژوهشکده مطالعات دانشگاه کردستان تاکید کرد.
استاندار کردستان روز شنبه در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی کردستان با اشاره به اینکه آسیب‌های زیادی دریاچه زریبار را تهدید می‌کند بر لزم تشکیل کارگروه تخصصی احیای دریاچه و استفاده از تجربیات پژوهشکده مطالعات دانشگاه کردستان تاکید کرد.
دکتر اسماعیل زارعی کوشا گفت: پیوستن زریبار به عنوان بیست و پنجمین تالاب به کنواسیون بین‌المللی رامسر امتیاز بزرگی برای استان است و باید از ظرفیت‌های آن برای توسعه فرهنگی و اقتصادی منطقه بهره گرفت.
زارعی کوشا افزود: لازمه حل مشکلات دریاچه، تشکیل کارگروه تخصصی استانی و استفاده از تجربیات پژوهشکده مطالعات دانشگاه کردستان است.
وی به ظرفیت گردشگری دریاچه اشاره کرد و اظهار داشت: آنچه باید برای احیای این تالاب در نظر گرفته شود انجام کارهای اساسی با بنیان پژوهشی است و نباید با تکیه بر هنر عمومی مدیریتی در کشور که از فرصت‌ها تهدید می‌سازد، در این زمینه راه اشتباه طی شود.
استاندار کردستان گفت: استفاده از ظرفیت مناسب زریبار نه تنها فرصتی برای استان که برای کشور است و بر همین اساس باید تا ۱۰ روز آینده کارهای کارشناسی انجام گرفته و بعد از آن کارگروه تخصصی احیای دریاچه زریبار تشکیل شود.
متاسفانه طی سال‌های اخیر آتش‌سوزی‌های گسترده در اطراف دریاچه زریبار مریوان آسیب‌های فراوانی به این دریاچه و محیط زیست منطقه رسانده است. آتش‌سوزی‌هایی که به گفته بسیاری از کارشناسان، عمدی و با هدف تصرف زمین‌های اطراف دریاچه رخ داده است. طی این آتش‌سوزی‌ها از طرفی بسیاری از حیوانات به شکلی دردناک جان خود را از دست داده‌اند و از طرفی دیگر نابودی نی‌زارها موجب آسیب جدی به دریاچه شده است.
در پی این آتش‌سوزی‌ها، گروه‌ها و انجمن‌های محیط زیست و دوستداران دریاچه زریبار طی ماه‌های اخیر کارزار رسیدگی فوری به وضعیت دریاچه زریبار را راه انداختند که با استقبال عمومی مردم روبرو شد.
دسته بندی: اخبار / اسلایدر / کردستان
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید