جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج افتتاح شد

سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج افتتاح شد

0
کد خبر: 781

سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج افتتاح شد

انتقال سالانه حداقل ۵۷ میلیون مترمکعب آب سد آزاد به شهر سنندج و پایداری آب شرب شهر تا افق سال ۱۴۲۵ لز مزایای این طرح است.
طرح انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج پس از وعده‌های بسیار سرانجام با حضور رئیس جمهو افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
پروژه آبرسانی از سامانه انتقال آب سد آزاد کردستان به تصفیه‌خانه سنندج یکی از پروژه‌های نیمه‌تمام استان بود که برای انجام آن استاندار تلاش‌های بسیاری کرد.
برای اجرای این پروژه که به لحاظ توپوگرافی در یکی از ناهموارترین و صعب‌العبورترین مناطق کشور اجرا شده، ۸۵۰ میلیارد تومان هزینه شده است. به دلیل ناهمواری مسیر انتقال آب، چند ایستگاه پمپاژ در مسیر احداث شده که آب را تا ارتفاع ۴۸۰ متری پمپاژ خواهند کرد.
با بهره‌برداری از این طرح موضوع طعم و مزه بد آب شرب سنندج بر طرف می‌شود؛ موضوعی که در سال‌های اخیر زمینه نارضایتی شهروندان را با فراهم کرده بود.
به گفته مجری طرح، انتقال سالانه حداقل ۵۷ میلیون مترمکعب آب سد آزاد به شهر سنندج و پایداری آب شرب شهر تا افق سال ۱۴۲۵ لز مزایای این طرح است.
رئیس‌جمهور در جمع مردم استان کردستان گفت: بهره‌برداری از طرح آبرسانی شهر سنندج، امروز به نتیجه رسید و امروز اهالی این شهر از آب گوارا بهره می‌برند
رئیسی یکط از خواسته‌های مردم کردستان را دسترسی به راه آهن عنوان کرد و افزود: دولت این مسیر ارتباطات ریلی را پیگیری می‌کند و امیدواریم زودتر به نتیجه برسد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید