جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » دستور استاندار کردستان برای نظارت جدی بر قیمت‌ها

در جلسه کارگروه تنظیم بازار مطرح شد؛

دستور استاندار کردستان برای نظارت جدی بر قیمت‌ها

0
کد خبر: 737

دستور استاندار کردستان برای نظارت جدی بر قیمت‌ها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: از هفته آینده باتوجه به میزان مرغی که وارد بازار استان خواهد شد، به طور قطع شاهد کاهش قیمت مرغ خواهیم بود.
سنندج- خبرنگار روژان‌پرس: استاندار کردستان با بیان اینکه افزایش قیمت‌ها بیانگر عدم نظارت مؤثر بر بازار است، گفت: نظارت بر قیمت‌ها در تمام نقاط مختلف شهر باید مورد توجه قرار گیرد.
اسماعیل زارعی‌کوشا در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان اظهار داشت: کارگروه تنظیم بازار یکی از کارگروه‌های مهم در استان است که به صورت مستقیم با سفره مردم در ارتباط است. یکی از کارکردهای این کارگروه این است که ثبات را در قیمت‌ها ایجاد کند.
استاندار با بیان اینکه تورم دوازده ماهه استان یکی از موارد نگران‌کننده بود که خوشبختانه در حال بهبود و رسیدن به میانگین کشوری است اظهار امیدواری کرد در همه بخش‌های کالایی به شفافیت صد درصد برسیم چراکه یکی از کارکردهای مهم این کارگروه نیز باید همین باشد.
زارعی‌کوشا افزود: تکلیف ما تلاش برای رسیدن به رشد اقتصادی است، بنابراین باید بدانیم که در چه وضعیتی هستیم و توانسته‌ایم تا چه اندازه این امر را محقق کنیم.
وی به ضرورت ایجاد بازارچه‌های محله‌محور اشاره و گفت: ایجاد بازارچه‌های محله‌محور باید با جدیت پیگیری شود چراکه این امر می‌تواند کمک‌حال اقشار ضعیف جامعه باشد.
وعده کاهش قیمت مرغ در کردستان
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان نیز گفت: از هفته آینده باتوجه به میزان مرغی که وارد بازار استان خواهد شد، به طور قطع شاهد کاهش قیمت مرغ خواهیم بود.
پیمان اسکندری  افزود: امسال 15هزار و 431 تن اقلام اساسی در راستای تنظیم بازار در استان توزیع شده است. از ابتدای مرداد ماه سال جاری 555 تن مرغ منجمد و 59 تن گوشت قرمز منجمد در استان کردستان توزیع شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 109هزار و 503 تن انواع نهاده‌های دامی در استان توزیع شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سیلوهای استان بیش از 370هزار تن ذخیره گندم داریم.
وی ضمن اشاره به وجود 36تن کسری در تامین تخم مرغ در استان ادامه داد: از عمده مشکلات ما در تامین، تخم‌مرغ مصرفی در کردستان است.
اسکندری در رابطه با چرایی افزایش قیمت گوشت مرغ اذعان کرد: در هفت ماهه ابتدایی سال جاری باتوجه به وجود مشکلات متعدد مرغداران، 5درصد کاهش جوجه‌ریزی داشته‌ایم، از هفته آینده باتوجه به میزان مرغی که وارد بازار استان خواهد شد، قطعاً کاهش قیمت مرغ را خواهیم داشت.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان کرد: مصرف سرانه گوشت قرمز در استان 8کیلوگرم بوده و این درحالی است که این میزان در کشور 10کیلوگرم است.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید