جمعه، 14 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » منافع معدن طلای «زرکوه» قروه باید به مردم کردستان نیز برسد

رئیس‌کل دادگستری کردستان:

منافع معدن طلای «زرکوه» قروه باید به مردم کردستان نیز برسد

0
کد خبر: 736

منافع معدن طلای «زرکوه» قروه باید به مردم کردستان نیز برسد

رئیس‌کل دادگستری کردستان تاکید کرد: دادستان مرکز استان به عنوان مدعی‌العموم و از باب حفظ حقوق عامه و همچنین بازرسی کل استان از جهت اجرای صحیح قوانین و نظارت بر حسن اجرای امور با هرگونه سوءاستفاده و تخلف احتمالی برخورد کنند.
سنندج- خبرنگار روژان‌پرس:
رئیس‌کل دادگستری و رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کردستان در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال اظهار کرد: ۵۰ درصد از طلای کشور در استان کردستان تولید می‌شود و باید با نظارت دقیق دستگاه‌های نظارتی استان بر نحوه بهره‌برداری از معدن طلای زرکوه، با هرگونه سوء استفاده احتمالی برخورد شود.
 حجت‌الاسلام سیدحسین حسینی افزود: شورای حفظ حقوق بیت‌المال یک نهاد نظارتی است و در حوزه‌ای مربوط به حقوق بیت‌المال از جمله منابع ملی، طبیعی و معادن ورود می‌کند و ضروری است تا دستگاه‌های اجرایی استان نیز با دغدغه‌مندی بیشتری نسبت به مواهب الهی بسیار ارزشمندی که استان از آن بهره‌مند است، صیانت کنند.
وی اظهارداشت: تولید نیمی از طلای کشور در استان کردستان ظرفیت‌ شایانی برای کمک به رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال است و منافع معدن طلای زرکوه قروه باید در حدود و مقررات قانونی به مردم استان نیز برسد.
رئیس‌کل دادگستری و رئیس شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کردستان تاکید کرد: در بحث صدور مجوز و پروانه‌های صادره و میزان ونحوه برداشت و استخراج از این معدن دستگاه‌های متولی از جمله اداره صمت باید دقت و نظارت لازم را داشته باشند.
وی افزود: اقدامات بهره‌بردار این معدن باید موشکافی شده و در این موضوع منافع و مصالح ملی و استانی تامین شود و دادستان مرکز استان بعنوان مدعی‌العموم و از باب حفظ حقوق عامه و همچنین بازرسی کل استان از جهت اجرای صحیح قوانین و نظارت بر حسن اجرای امور با هرگونه سوءاستفاده و تخلف احتمالی برخورد نمایند.
استاندار کردستان نیز گفت: ضوابط بهره‌برداری معدن طلای زرکوه باید کاملا شفاف و روشن باشد و بصورت دقیق بر میزان برداشت این معدن نظارت شود.
اسماعیل زارعی‌کوشا اظهار کرد: در حال حاضر بیش از یک هزار و 400 نفر در این معدن شاغل هستند و این حجم از اشتغال می‌تواند بیشتر از این باشد.
وی تاکید کرد: ادارات صمت و منابع طبیعی استان موظفند  با همکاری و نظارت دستگاه قضایی، نحوه صدور مجوزهای افزایش برداشت و توسعه در این معدن را رصد کرده و در نهایت دقت قراردادهای موجود را بررسی کنند تا کوچکترین ظلمی به مردم استان وارد نشود.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید