دوشنبه، 3 مهر 1402
روژان پرس » اخبار » پروژه انتقال آب سنندج ۹۰ درصد پیشرفت دارد

مجری طرح آبرسانی به سنندج:

پروژه انتقال آب سنندج ۹۰ درصد پیشرفت دارد

0
کد خبر: 712

پروژه انتقال آب سنندج ۹۰ درصد پیشرفت دارد

برای اجرای این طرح سیستم کنترل یکپارچه سامانه انتقال آب و همچنین ایستگاه کاهش فشار از ۲۷ به ۲ بار برای اولین بار در «دیسپاچینگ» انتقال آب کشور طراحی و راه اندازی شده که در نوع خود کم نظیر است.
مجری طرح آبرسانی به سنندج از پیشرفت ۹۰ درصدی عملیات اجرایی سامانه انتقال آب به سنندج خبر داد و گفت: این طرح بزرگ آبرسانی به زودی به بهره برداری می‌رسد.
حبیب‌الله علی‌اصغری در گفت‌و‌گو با خبرنگار روژان‌پرس گفت: طول مسیر پروژه آبرسانی از سد آزاد به شهر سنندج حدود ۶۰ کیلومتر و ارتفاع پمپاژ اولیه ۴۸۰ متر است که در این میان ۲۷ کیلومتر از این مسیر با لوله‌های فولادی به قطرهای ۱۴۰۰ و ۱۲۰۰ میلی‌متر منشعب شده است.
وی افزود: با بهره‌برداری از این پروژه سالانه امکان انتقال ۵۷ میلیون مترمکعب آب به تصفیه‌خانه آب شهر سنندج فراهم خواهد شد و مردم از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره‌مند می‌شوند.
علی‌اصغری خاطرنشان کرد: عبور خط انتقال از مناطق سخت‌گذر و در مسیرهای با توپوگرافی سخت و ترانشه‌هایی به ارتفاع ۲۰ متر موجب تعریض جاده‌های روستایی و بهره‌مندی این روستاها از خدمات زیربنایی نیز شده است.
وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح سیستم کنترل یکپارچه سامانه انتقال آب و همچنین ایستگاه کاهش فشار از ۲۷ به ۲ بار برای اولین بار در «دیسپاچینگ» انتقال آب کشور طراحی و راه اندازی شده که در نوع خود کم نظیر است.
وی افزود: طراحی، ساخت، نصب و راه‌اندازی این سیستم به طور کامل توسط متخصصان، کارشناسان ایرانی و تولیدکنندگان داخلی انجام شده است.
چند سالی است که آب مخزن سد قشلاق سنندج به دلیل تغذیه‌گرایی دچار تغییر در طعم و بو شده و این موضوع، نارضایتی مردم را به دنبال داشته است، تا اینکه تصمیم بر این شد برای رفع این مشکل، از سد آزاد به طور مستقیم، آب به تصفیه‌خانه سنندج انتقال یابد.
این طرح قرار بود شهریورماه به بهره‌برداری برسد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید