پنج شنبه، 10 آذر 1401
روژان پرس » اخبار » اختصاص 150 ميليارد ريال اعتبار برای توسعه زيرساخت‌های مرز باشماق

اختصاص 150 ميليارد ريال اعتبار برای توسعه زيرساخت‌های مرز باشماق

0
کد خبر: 705

اختصاص 150 ميليارد ريال اعتبار برای توسعه زيرساخت‌های مرز باشماق

ارسلان ازهاری گفت: منطقه مریوان ظرفيت بالايی در توليدات کشاورزی و دامداری دارد و با توجه به اينكه بخشی از رودخانه‌های تامين كننده آب سد آزاد از اين منطقه سرچشمه می‌گيرند، ضرورت دارد در ميزان تخصيص آب به اين منطقه تجديد نظر شود.
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كردستان گفت: علاوه بر اعتبارات قابل توجه هزينه‌ای، 150 ميليارد ريال اعتبار عمرانی نيز به منظور توسعه زيرساختی مرز بين المللی باشماق مريوان اختصاص داده شده است.
ارسلان ازهاری در جریان بازدید از پروژه‌های شهرستان مريوان، گفت: منطقه مریوان ظرفيت بالايی در توليدات کشاورزی و دامداری دارد و با توجه به اينكه بخشی از رودخانه‌های تامين كننده آب سد آزاد از اين منطقه سرچشمه می‌گيرند، ضرورت دارد در ميزان تخصيص آب به اين منطقه تجديد نظر شود.
وی همچنين در بازديد از پروژه راه روستايي پيرخضران در منطقه كوماسي مريوان، اظهار كرد: در فروردين ماه سال جاري اين پروژه كلنگ زني شده و اكنون بخشي از آن آماده اسفالت است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كردستان از برگزاري جلسه اي با حضور كارشناسان جهاد كشاورزي و آب منطقه اي به منظور بررسي اين موضوع در آينده خبر داد و افزود: اين منطقه ظرفيت و پتانسيل بالايي در حوزه توليد دارد و تخصيص آب كشاورزی از محل كاسه سد آزاد بايد افزايش يابد.
ازهاري بر اهتمام ويژه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به منظور تكميل عمليات بهسازي و آسفالت راه روستايي اين مسير از منابع اعتباري مختلف تاكيد كرد و ادامه داد: تامين زيرساخت‌های توسعه و سرمايه گذاری در اين منطقه مورد توجه است.
وی از پل گاران در منتهی اليه جاده جديد سنندج - مريوان نیز بازديد کرد و یادآور شد: بر اساس وعده مشاورين و پيمانكاران پروژه اين پل ظرف چند ماه آينده به بهره برداري خواهد رسيد و تاثير بسزايي در كاهش ترافيك و رفع نقطه حادثه خيز تقاطع سنندج - مريوان - سقز دارد.
بخش سرشيو مريوان از ديگر بخش‌هايي بود كه رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي کردستان در جريان سفر به شهرستان مريوان از آن بازديد و بر ضرورت توجه بيشتر به اين بخش تاكيد كرد.
ازهاری گفت: برخی از راه‌های روستایی اين مسير كه طول كمی دارند در دست بازسازی و آسفالت بوده و در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسند.
وی از پلاتو تئاتر شهرستان مريوان نيز بازديد کرد و گفت: اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی اين پروژه فرهنگی را به بخش خصوصی واگذار کرده و سازمان مديريت و برنامه‌ريزی در چهارچوب قوانين از حضور سرمايه‌گذاران در اين حوزه استقبال می‌كند.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید