پنج شنبه، 10 آذر 1401
روژان پرس » اخبار » جزئیات ناآرامی‌های اخیر از زبان فرمانده انتظامی کردستان

جزئیات ناآرامی‌های اخیر از زبان فرمانده انتظامی کردستان

0
کد خبر: 704

جزئیات ناآرامی‌های اخیر از زبان فرمانده انتظامی کردستان

به گفته فرمانده انتظامی کردستان ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته‌سازی داشت که با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، هدف آنان ناکام ماند.
فرمانده انتظامی کردستان اعلام کرد اعضای یک تیم خرابکاری که قصد اغتشاش و کشته‌سازی در جریان اعتراضات اخیر در کردستان داشتند دستگیر شدند.
ایسنا به نقل از سردار علی آزادی نوشته است: این تیم در قروه دستگیر شد که قصد داشت در جریان اعتراضات اخیر کشته‌سازی کند.
وی تصریح کرد: در یک اقدام پیش‌دستانه، پیش‌گیرانه و پلیسی با همکاری سایر بخش‌های مرتبط، ۴۴ بطری مواد آتش‌زا یا کوکتل مولوتف و ۵ کپسول گاز مشتعل کننده برای آتش‌سوزی سریع اموال و اماکن عمومی و خصوصی و حمله به نیروهای نظامی و انتظامی از این تیم در قروه کشف شد.
به گفته وی، یک دستگاه خودرو حامل گالن‌های بنزین رها شده و سایر تجهیزات که برای اغتشاشات و آسیب به اموال عمومی استفاده می‌شد، در سطح استان از این افراد کشف شد.
سردار آزادی اضافه کرد: این افراد با تصویربرداری از اقدامات خرابکارانه خود و با ذکر مکان و زمان انجام آن، در فضای مجازی اقدام به ارسال آن برای سر شبکه‌های خود و رسانه‌های معاند می‌کردند، که به دام پلیس افتادند.
وی همچنین به کشف ۵ قبضه سلاح جنگی و کلت کمری در سقز اشاره و عنوان کرد: ضدانقلاب با توزیع سلاح و مهمات میان اغتشاشگران قصد کشته‌سازی داشت که با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، هدف آنان ناکام ماند.
وی در ادامه سخنانش افزود: دشمن همواره به دنبال بهانه است تا آن را دستاویزی برای ضربه زدن به امنیت استان و کشورمان کند و این بار نیز مرگ مهسا امینی را بهانه کرده‌اند هر چند ما خود متاسف و متاثر از مرگ این دختر کردستان هستیم.
سردار آزادی یادآوری کرد: دشمن به دنبال پروژه کشته‌سازی است تا آن را به گردن نیروهای مسلح و امنیتی بیندازد و مصداق آن قتل فواد قدیمی در دیواندره است که او را جلو محل کارش کشته‌اند. در جریان اعتراضات اخیر هم پلیس با معترضین مدارا کرده و تلاش این بوده با خواهش و توصیه از تجمعات غیر قانونی جلوگیری کنیم.
مهسا (ژینا) امینی  دختر ۲۲ سالهٔ سقزی که به تهران رفته بود ۲۲ شهریور ۱۴۰۱ پس از پیاده شدن از مترو از سوی گشت ارشاد بازداشت شد و سه روز بعد، در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱، در بیمارستان کسری تهران جانش را از دست داد. پزشکی قانونی و پلیس علت مرگ وی را عارضه مغزی عنوان کرده است.
مرگ او موجب بروز واکنش‌ها و اعتراضات گسترده‌ای در زادگاهش سقز و دیگر شهرهای ایران شد.
مهسا امینی در متروی تهران دقایقی قبل از دستگیری
بامداد ۲۶ شهریور پیکر مرحومه ژینا امینی در گورستان آیچی سقز به خاک سپرده شد.
کلید واژه ها:
مهسا امینی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید