پنج شنبه، 10 آذر 1401
روژان پرس » اخبار » پرونده‌‌های جرایم مهم و حساس، خارج از نوبت رسیدگی شوند

دستور صریح دادگستری کردستان به محاکم قضایی

پرونده‌‌های جرایم مهم و حساس، خارج از نوبت رسیدگی شوند

0
کد خبر: 694

پرونده‌‌های جرایم مهم و حساس، خارج از نوبت رسیدگی شوند

حجت الاسلام حسینی خطاب به روسای دادگستری و دادستان‌های استان تصریح کرد: در خصوص جرایم مهم و حساس، رسیدگی فوری، دقیق و خارج از نوبت در محاکم بدوی و تجدید نظر استان و صدور احکام موثر، قاطع و بازدارنده بسیار حائز اهمیت است.
روژان‌پرس: رئیس کل دادگستری استان کردستان دستورات شش‌گانه‌ای را به منظور تحقق منویات رئیس قوه قضاییه ابلاغ کرد.
این ابلاغیه به منظور تامین امنیت و آسایش عمومی و در راستای پیشگیری از ارتکاب جرایم مهم در استان خطاب به معاونین دادگستری در حوزه‌های مختف، روسای دادگستری و دادستان‌های عمومی و انقلاب استان کردستان صادر شده است.
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کردستان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی در این خصوص اظهار داشت: اجرای دقیق دستورالعمل اجرای کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار و فعال نمودن بیش از پیش ستاد استانی و شهرستانی کنترل این دسته از مجرمان و تشکیل جلسات مستمر و اتخاذ تصمیمات کاربردی ضروری است.
وی بر نظارت دقیق و مستمر بر ضابطان قضایی در راستای برخورد قاطع، موثر و سریع در کشف جرایم مهم و دستگیری متهمان و مجرمان مذکور خبر داد و بیان کرد: برخورد قاطع و سریع در دادسرا در مرحله تحقیقات مقدماتی و صدور قرار تامین و کیفرخواست متناسب در خصوص جرایم مهم مورد تاکید جدی دستگاه قضایی استان است.
حجت الاسلام حسینی خطاب به روسای دادگستری و دادستانهای استان تصریح کرد: در خصوص جرایم مهم و حساس، رسیدگی فوری، دقیق و خارج از نوبت در محاکم بدوی و تجدید نظر استان و صدور احکام موثر، قاطع و بازدارنده بسیار حائز اهمیت است. 
رئیس کل دادگستری استان کردستان بر دقت و نظارت مستقیم دادستان‌های استان در اعطای مرخصی به محکومان جرایم مهم با لحاظ تامین امنیت و آسایش عمومی و بر اساس آیین‌نامه اجرایی سازمان زندان‌های کشور تاکید کرد و افزود: مسئولین حوزه‌های قضایی استان باید به قید فوریت، وقایع و جرایم مهم استان را به حوزه ریاست دادگستری کل استان کردستان منعکس نمایند.
حجت الاسلام حسینی در بخش پایانی سخنان خود از تهیه، تدوین و ابلاغ این دستورات به‌منظور تحقق منویات ریاست معظم قوه قضاییه در استان خبر داد و گفت: این اقدام، یکی از راهبردهای مدیریت مجموعه قضایی استان کردستان در راستای تامین امنیت و آسایش عمومی جامعه و پیشگیری از ارتکاب جرایم مهم شامل محاربه، قتل عمد، تجاوز به عنف، اسیدپاشی، نزاع دسته‌جمعی مسلحانه، سرقت مسلحانه، جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی، قاچاق سلاح و مهمات، تهدید و قدرت نمایی با سلاح سرد و گرم توسط اراذل و اوباش شناسنامه دار است تا با برنامه‌ریزی و پیگیری، منویات معظم له در استان اجرایی شود.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید