جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » فرصت دو هفته‌ای زارعی کوشا برای بهبود اداره مناطق در معرض خطر آتش‌سوزی

واکنش استاندار کردستان به آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی

فرصت دو هفته‌ای زارعی کوشا برای بهبود اداره مناطق در معرض خطر آتش‌سوزی

0
کد خبر: 643

فرصت دو هفته‌ای زارعی کوشا برای بهبود اداره مناطق در معرض خطر آتش‌سوزی

چند روز پس از آتش‌سوزی در بخشی از پارک جنگلی آبیدر و قله امام مریوان امروز استاندار کردستان جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بحران را با محوریت بررسی وضعیت این دو پارک جنگلی تشکیل داد.
روژان‌پرس: چند روز پس از آتش‌سوزی در بخشی از پارک جنگلی آبیدر و قله امام مریوان امروز استاندار کردستان جلسه ستاد پیشگیری و مدیریت بحران را با محوریت بررسی وضعیت این دو پارک جنگلی تشکیل داد.
وی گفت: در دوره‌های گذشته، شهرداری و منابع طبیعی در مدیریت پارک جنگلی آبیدر، کم‌کاری داشته‌اند و رویکرد ضعیف گذشته نباید ادامه داشته باشد. وی بر استفاده از ظرفیت مرومی برای مهار آتش‌سوزی‌ها تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا با اشاره به بررسی‌ اسناد و مدارک موجود درباره ابیدر سنندج گفت: آنچه از این اسناد بر‌ می‌آید این است که  کوه آبیدر در آستانه بحران قرار دارد.
استاندار کردستان تاکید کرد: شهرداری به سرعت متولی خاصی برای مدیریت پارک جنگلی آبیدر مشخص و منابع طبیعی نیز نظارت عالیه خود را در زمینه اعمال کند.
زارعی کوشا، تشکل‌های غیر دولتی را ظرفیت بزرگی برای مواجه با بحران و حوادث دانست و گفت: در کنار این ظرفیت، نیروهای نظامی نیز همواره در حوادثی نظیر آتش‌سوزی در عرصه‌های طبیعی آماده و پای کار بوده‌اند.
وی تاکید کرد: باید تا سه هفته آینده علاوه بر کوه آبیدر، قله امام مریوان و دیگر مناطق در معرض خطر آتش‌سوزی شهرستان‌ها نیز به شرایط قابل قبولی برسد.
استاندار کردستان با اشاره به نقش پررنگ فرمانداران در مدیریت عرصه‌های طبیعی برای پیشگیری از وقوع آتش سوزی اضافه کرد: به‌کارگیری همه ظرفیت شهرستان‌ها برای کاهش آتش‌سوزی در مراتع و جنگل‌ها ضروری است.
زارعی کوشا همچنین از ارگان‌های مسئول در مدیریت دریاچه زریبار به‌ویژه سازمان محیط زیست خواست تا با راهکارهای سازنده، مانع مرگ این تالاب شوند.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید