جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » شایعات بی‌اساس!

محمد شعبانی

شایعات بی‌اساس!

0
کد خبر: 596

شایعات بی‌اساس!

انتظار دارد اداره کل راه و شهرسازی به عنوان متوالی مسکن بر اساس رهنمودهای اخیر تیم همراه رئیس جمهور به استان کوردستان، با صراحت تمام این شایعات را تکذیب نموده و دست واسطه‌ها را برای تصاحب مجانی زمین، کوتاه کند.
«صاحبان زمین مسکونی که تا فلان تاریخ موفق به اخذ جواز ساخت نشوند، زمینشان را نیز از آنان بازپس می‌گیرند!»
معنای دیگر چنین تصمیماتی (البته در صورت صحت) آن است که هر آنکه پول دارد خانه بسازد و هر آنکه ندارد بسوزد!
به امید خانه‌دار شدن در گوشه، گوشه‌ی شهر سنندج، از حدود ۱۰ سال قبل کسانی که دارای شرایط دریافت زمین و برخورداری از امتیازات مسکن بودند، در نوبت دریافت زمین قرار گرفته و به صورت مشاعی صاحب سهمی از یک پلاک مسکونی شدند. عده‌ای در زمره بی‌مسکن‌ها و عده‌ای نیز در زمره طرح مشهور احمدی‌نژاد برای تشویق شده‌های انتقال از کلان‌شهر تهران و کسانی هم شاید بی هیچ قاعده‌ای در فاز ۴ بهاران سنندج به اجبار همسایه در انتظار مسکن شدند. البته شایعات و حرف و حدیث‌های بسیاری پیرامون چگونگی تقسیم پلاک‌های مسکونی میان متقاضیان وجود دارد و سخن از تخصیص بسیار نابرابر پلاک‌های واگذاری می‌رود.
اما اینک گویا در فاز ۴ بهاران سنندج باز هم تحت تأثیر چنین شایعاتی که معلوم نیست از کجاها سرچشمه می‌گیرد، تنها نسبت به متقاضیان مسکن مهری بی مهری می‌شود که اینک به «مسکن ملی» نیز آراسته شده است.
به نظر می‌رسد باندهای واسطه و زمین خواران با چنین شایعاتی قصد آن دارند که اراضی مرغوب شهری را از چنگ اقشار ضعیف درآورده تا پروسه کمبود زمین و مسکن همچنان در جریان باشد. وگرنه گیریم که با قراردادی فاقد خصیصه‌های حقوقی و صرفاً برای تشویق به خانه‌سازی متقاضیان را مجبور به امضای آنها کرده باشند؛ اما کدام عقل سلیم باید پذیرای چنین شایعه بی‌اساسی باشد و کدامین دولت و متولی امور مردمی باید کسانی را که قدرت ساختن زمینشان را ندارند، آنان را از حق داشتن زمین خشک و خالی هم محروم کند؟!!
پس واریز وجهی که برای واگذاری زمین پرداخت شده است بر مبنای محاسبات تورمی آن چه می‌شود؟!
یا قرارداد واگذاری مسکن بدون چنین شرایط ظالمانه‌ای که دست متقاضان هست را چه می‌شود کرد؟! و آمارهای برخورداران از امتیازات مسکن و عدالت را چه میشه کرد؟!
در نهایت لازم است سازمان بازرسی با ورود به چنین موضوعی بررسی نمایند، اینک که در نیمه‌های سال ۱۴۰۱ هستیم، آیا اداره کل راه و شهرسازی و سازمان‌های ذیربط توانسته‌اند نسبت به تعهدات آماده‌سازی و تأمین زیرساخت‌های لازمه شهرسازی در آن محل‌ها عمل کنند، آنگاه انتظار انجام تعهدات ظالمانه از متقاضیان مسکن را داشته باشند؟! 
در پایان انتظار دارد اداره کل راه و شهرسازی به عنوان متوالی مسکن بر اساس رهنمودهای اخیر تیم همراه رئیس جمهور به استان کوردستان، با صراحت تمام این شایعات را تکذیب نموده و دست واسطه‌ها را برای تصاحب مجانی زمین اقشار کم‌درآمد، کوتاه کند.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید