جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » شهریور ماه آب سد آزاد به سنندج می‌رسد

استاندار در بازدید از پروژه انتقال آب:

شهریور ماه آب سد آزاد به سنندج می‌رسد

0
کد خبر: 503

شهریور ماه آب سد آزاد به سنندج می‌رسد

استاندار کردستان همچنین به مردم ساکن روستاهای مسیر انتقال آب به تصفیه‌خانه سنندج اطمینان داد که حتما آنان نیز از مواهب این پروژه و آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.
روژان پرس: استاندار کردستان اطمینان داد مردم سنندج در شهریورماه سال‌جاری از آب گوارای سد آزاد خواهند نوشید.
سال‌هاست مردم سنندج از طعم و بوی بد آب این شهر رنج می‌برند؛ آبی که از سد قشلاق تامین می‌شود و فاضلاب چندین روستای حاشیه دریاچه سد به آن می‌ریزد.
اینک اسماعیل زارعی کوشا گفته که عملیات انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج شهریور ماه تمام می‌شود و مردم می‌توانند از آب سد آزاد استفاده کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا دیروز در بازدید از خط انتقال سامانه سد آزاد به تصفیه خانه سنندج در حدفاصل روستاهای صوفیان و کلکان از روند اجرایی این طرح بازدید کرد.
وی با تایید اينکه پروژه فعال و با سرعت در حال پیشرفت است، گفت: طبق وعده‌ای که قبلا داده شده بود و با توجه به تامین اعتبار صورت گرفته، جدیت پیمانکار و همکاری مطلوب وزارت نیرو با اطمینان می‌توان گفت که در شهریورماه سالجاری مردم سنندج از آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.
استاندار کردستان با بیان اینکه هم اکنون پروژه دارای ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی است و از کل مسیر ۲۷ کیلومتری تاکنون حفاری ۲۴ کیلومتر مسیر صورت گرفته است اضافه کرد: بیش از ۱۴.۵ کیلومتر مسیر نیز لوله‌گذاری شده و پنج کیلومتر لوله نیز به کارگاه‌ها منتقل شده است.
زارعی کوشا کل پیشرفت پروژه از آغاز تا پایان سال گدشته را ۳۵ درصد ذکر کرد و گفت: از اول سال تاکنون و در یک زمان سه ماه این پروژه ۳۰ درصد پیشرفت داشته که نشان از اهتمام وجدیت دولت برای رفع دغدغه شهروندان سنندجی است.
وی همچنین به کل اعتبارات در نظر گرفته شده برای اتمام آبرسانی از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج نیز اشاره کرد و افزود:تاکنون ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار به این پروژه تزریق شده و تا اتمام کامل نیازمند ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر است.
استاندار کردستان همچنین به مردم ساکن روستاهای مسیر انتقال آب به تصفیه‌خانه سنندج اطمینان داد که حتما آنان نیز از مواهب این پروژه و آب سد آزاد بهره‌مند خواهند شد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید