جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » آغاز طرح پرداخت تسهیلات به واحدهای دام، طیور و آبزیان

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان خبر داد؛

آغاز طرح پرداخت تسهیلات به واحدهای دام، طیور و آبزیان

0
کد خبر: 438

آغاز طرح پرداخت تسهیلات به واحدهای دام، طیور و آبزیان

۱۶/۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای سرمایه در گردش اختصاص یافته است.
آغاز پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به واحدهای دام، طیور و آبزیان با کارمزد ۱۰ درصد
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کردستان گفت: ۱۶/۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات  برای سرمایه در گردش اختصاص یافته است.
پیمان اسکندری با تاکید بر حمایت بی چون چرای دولت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی گفت: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش با سود 10 درصد برای واحدهای تولیدی دام، طیور و آبزیان در استان آغاز شده است.
پیمان اسکندری  یک‌شنبه اول خرداد ۱۴۰۱ در جلسه هماهنگی پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش اظهار کرد: به منظور حمایت از بهره‌برداران و تداوم فرایند تولید در بخش کشاورزی تسهیلات سرمایه در گردش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان برای واحدهای سنتی و کوچک، دام و طیور و آبزیان با سود ۱۰ درصد پرداخت می‌شود.
وی افزود: برای واحدهای بزرگ و صنعتی بخش کشاورزی هم این تسهیلات بدون محدودیت و باتوجه به جمعیت دامی در واحد تولیدی پرداخت می‌شود و سود تسهیلات نیز تا 18 درصد متغیر خواهد بود.
وی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی خواست تا با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند و با آسانکاری که صورت گرفته در کوتاه ترین زمان ممکن تسهلات سرمایه در گردش دریافت کنند.
وی با تاکید بر اینکه ۱۶/۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای پرداخت سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بخش کشاورزی کشور اختصاص یافته است اظهار کرد: مجموعه جهاد کشاورزی با همکاری بانک کشاورزی باید آسانکاری و شرایط دریافت این تسهیلات را فراهم کنند و هیچ عذر و بهانه ای در این راستا قابل قبول نیست.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان خاطر نشان کرد: واحدهای مرغداری، دامداری و شیلات استان باید به بهترین نحو از این تسهیلات برخوردار شوند و کمبود نقدینگی و سرمایه در گردش عامل راکد ماندن این واحدها نشود.
اسکندری با تاکید بر اینکه بازار عرضه و تقاضای محصولات تولیدی بخش کشاورزی به حالت پایدار و ثبات رسیده است تصریح کرد: مکانیسم عرضه و تقاضا در بازار آزاد،  تعادل را در تولید و توزیع ایجاد خواهد کرد و این تعادل در نهایت به نفع تولید کننده و مصرف کنندگان خواهد بود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی هم در این جلسه گفت: در اردیبهشت ماه امسال سه میلیون و ۷۸۳ هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان شده است و مشکلی در این راستا نخواهیم داشت.
فرزاد معاونی تصریح کرد: تولید گوشت قرمز هم در دامداری‌های سنتی و صنعتی استان همچون گذشته انجام می‌شود و با پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش برای خرید نهاده‌های دام و طیور و آبزیان، تولیدکنتدگان را حمایت می‌کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم تاکید کرد: تسهیلات سرمایه در گردش برای واحدهای سنتی و کوچک در قالب دامدار کارت پرداخت خواهد شد و تولیدکنندگان بخش کشاورزی می‌توانند خرید نهاده‌های دام و طیور را از این طریق انجام دهند.
خبرنگار: قدیر الله مرادی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید