جمعه، 10 آذر 1402
روژان پرس » اخبار » ورود به مناطق حفاظت شده کردستان ممنوع است

تا اواخر خرداد

ورود به مناطق حفاظت شده کردستان ممنوع است

0
کد خبر: 401

ورود به مناطق حفاظت شده کردستان ممنوع است

با شروع فصل بهار و آغاز زمان زاد و ولد حیات وحش، در اثر ورود گردشگران و افراد محلی به بهانه جمع‌آوری گیاهان خوراکی و سبزی‌های کوهی یا دامداران در مناطق، حیات وحش آرامش خود را از دست می‌دهند.
روژان‌پرس: مدیرکل حفاظت محیط زیست کردستان گفت: ورود به مناطق حفاظت شده استان برای مراقبت از حیات وحش در فصل زاد و ولد تا پایان خرداد ماه سال جاری ممنوع است.
خیرالله مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار روژان مراقبت از حیات وحش در فصل زاد و ولد را وظیفه همگانی دانست و افزود: هر ساله همزمان با شروع فصل بهار و آغاز زمان زاد و ولد حیات وحش، در اثر ورود گردشگران و افراد محلی به بهانه جمع‌آوری گیاهان خوراکی و سبزی‌های کوهی یا دامداران در مناطق، حیات وحش آرامش خود را از دست می‌دهند. در این مدت به دلیل فصل زادآوری حیات وحش، ورود گردشگران با وسایط نقلیه، دامداران و افراد محلی به مناطق امن بدون هماهنگی ممنوع است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کردستان اضافه کرد: از این زمان کنترل‌های مستمر و شبانه روزی ماموران اجرایی حفاظت محیط زیست، برای ایجاد محیطی امن در فصل زادآوری وحوش انجام می‌شود.
مرادی با بیان اینکه ماموران محیط زیست از ورود افراد به مناطق مذکور جلوگیری و با متخلفین برخورد خواهد شد، گفت: از دوستداران محیط زیست و طبیعت درخواست داریم ضمن همکاری با محیط‌بانان، از نزدیکی به مناطق زادآوری و زاد و ولد حیات وحش خودداری کنند و در صورت مشاهده رویدادهای غیر طبیعی و نوزاد جانوران وحشی، از نزدیک شدن و جابجایی آنها پرهیز کرده و مراتب را از طریق سامانه ۱۵۴۰ به ادارات حفاظت محیط زیست استان اطلاع  دهند.
استان کردستان جزو منحصر به‌فردترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه‌های جانوری و گیاهی است.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید