جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » جشن ملی برداشت توت فرنگی در سنندج برگزار می‌شود

هفته آخر اردیبهشت ماه؛

جشن ملی برداشت توت فرنگی در سنندج برگزار می‌شود

0
کد خبر: 392

جشن ملی برداشت توت فرنگی در سنندج برگزار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان این رویداد را فرصت مناسبی برای جذب گردشگر به استان دانست و اظهار کرد: انتظار داریم اداره کل میراث فرنگی و گردشگری استان و نیز بخش‌های خصوصی در این رویداد مهم مجموعه اتاق بازرگانی سنندج و جهاد کشاورزی استان را حمایت کنند تا بە بهترین نحو ممکن جشن ملی برداشت توت فرنگی کردستان برگزار شود.
روژان پرس: رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان از برگزاری جشن ملی توت فرنگی در هفته آخر اردیبهشت ماه در سنندج خبر داد و گفت: باید این رویداد به عنوان یک مراسم ملی در کشور مطرح و هر ساله در این تاریخ  برگزار شود.
به گزارش خبرنگار روژان، پیمان اسکندری در دومین جلسه هماهنگی جشن ملی برداشت توت فرنگی، برداشت بیش از ۶۲ درصد توت فرنگی کشور در کردستان را مزیتی خوب برای استان دانست و این را هم گفت که باید سنندج به عنوان پایتخت توت فرنگی کشور معرفی شود.
 وی افزود: جشن ملی برداشت توت فرنگی کردستان در سنندج با هدف شناسایی و معرفی ظرفیت های استان کردستان به منظور توسعه این محصول انجام خواهد شد و باید با تمام توان از برند توت فرنگی کردستان حمایت کنیم.
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: کشاورزان استان کردستان سالانه 60 هزار تن توت فرنگی یعنی بیش از ۶۲ درصد توت فرنگی کشور را تولید می کنند.
 اسکندری با تاکید بر تثبیت جایگاه توت فرنگی کردستان در کشور، ادامه داد: در این رویداد با برگزاری پنل‌های تخصصی، جشنواره‌ها، گردشگری کشاورزی، معرفی ارقام جدید، دعوت از تجار و بازرگانان و سرمایه‌گذاران و نیز درگیر کردن تمام بخش‌های دولتی و تشکل‌های بخش کشاورزی استان سعی در تثبیت و ارتقا و معرفی برند توت فرنگی کردستان خواهیم کرد.
 وی با اشاره به ماندگاری کم محصول توت فرنگی و مشکلات نگهداری محصول، یادآور شد: دولت از سرمایه‌گذاران و تجار دبرای ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی و نیز صادرات این محصول حمایت می‌کند.
 رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان بیان کرد: با هماهنگی که با شورای شهر سنندج و شهرداری صورت گرفته محیط شهر سنندج متناسب با این رویداد فضا سازی خواهد شد.
 اسکندری بر توسعه کشت گلخانه‌ای این محصول در استان تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط مناسب بازار و قیمت مناسب آن می‌توان تولید توت فرتگی را در تمام فصول سال انجام داد.
 وی کشت قراردادی محصول توت فرنگی را، راه حل اساسی برای جلوگیری از متضرر شدن کشاورزان دانست و افزود: باید تشکل‌های بخش کشاورزی در این حیطه ورود پیدا کنند و ما نیز به جد ازآنها حمایت خواهیم کرد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان این رویداد را فرصت مناسبی برای جذب گردشگر به استان دانست و اظهار کرد: انتظار داریم اداره کل میراث فرنگی و گردشگری استان و نیز بخش‌های خصوصی در این رویداد مهم مجموعه اتاق بازرگانی سنندج و جهاد کشاورزی استان را حمایت کنند تا به بهترین نحو ممکن جشن ملی برداشت توت فرنگی کردستان برگزار شود.

تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید