جمعه، 10 آذر 1402
روژان پرس » اخبار » فرصت کم است؛ از مدیر کل جدید توقع دوندگی داریم

معاون استاندار در مراسم معارفه مدیرکل جدید آموزش و پرورش کردستان:

فرصت کم است؛ از مدیر کل جدید توقع دوندگی داریم

0
کد خبر: 391

فرصت کم است؛ از مدیر کل جدید توقع دوندگی داریم

اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه علیرغم توجهی که در گذشته به این سازمان شده است، آنگونه که باید به جایگاه واقعی نرسیده و نیازمند توجه ویژه است.
روژان: معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان گفت: مدیران و مسئولان در نظام اسلامی باید دارای بالاترین سطح خدمت‌گذاری باشند چرا که خدوم ‌بودن، مردمی‌بودن، اخلاق‌مداری و اخلاق‌محوری از شاخصه‌های مدیریت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
مهدی رمضانی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل اموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه نظام سیاسی ما نظام خوبی است البته منکر رانت و فساد و مشکلات موجود نیستیم، عنوان کرد: رشد علمی کشور باید شتاب بگیرد تا عقب‌ماندگی تاریخی جبران شود و همه در این راستا به وظیفه خود عمل کنند.
وی اضافه کرد: ما در دولت سیزدهم اخلاق سیاست‌زدگی نداریم و از نحوه مدیریت و عملکرد مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان نیز کاملا رضایت داشته‌ایم.
رمضانی گفت: مدیرکل جدید آموزش و پرورش کردستان انسانی باتجربه و خوش‌قلب است که باید کانون‌های اندیشه‌ورز را شکل بدهد و توقع دوندگی داریم چون دیگر فرصت حرکت آهسته در کشور نداریم.
وی به جایگاه و تاثیر آموزش و پرورش در جامعه اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش زیربنایی‌ترین ارگان و بستری است که در یک جامعه باید ایجاد شود. اهمیت و جایگاه آموزش و پرورش بر کسی پوشیده نیست اما متاسفانه علیرغم توجهی که در گذشته به این سازمان شده است، آنگونه که باید به جایگاه واقعی نرسیده و نیازمند توجه ویژه است.
وی اضافه کرد: یک دهه از سند تحول آموزش و پرورش گذشت اما اقدام چشم‌گیری در این راستا صورت نگرفته در حالیکه ما باید رشد علمی و فرهیختگی را در کشور شتاب بدهیم که این مهم با سرعت فعلی ممکن نخواهد شد.
وی تامین معیشت کارکنان آموزش و پرورش را ضروری خواند و گفت: تحول در این حوزه باید صورت بگیرد چرا که توجه جدی به معیشت کارکنان آموزش و پرورش یکی از دغدغه‌های جدی دولت سیزدهم است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار کرد: ارتقای دانش و معیشت معلمین و تخصصی‌کردن آموزش در بدنه آموزش و پرورش از دیگر نکات بسیار مهمی است که باید با کار کارشناسی‌شده و علمی دنبال کرد.
وی اضافه کرد: جهاد کشف استعدادها در کنار جهاد تبیین دو مقوله مهم است که باید در آموزش و پرورش دنبال شود.
در این مراسم معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش نیز گفت: دولت به موضوع ارتقا و رتبه‌بندی معلمان توجه ویژه‌ای دارد و امیدواریم با اجرای این طرح، تحولی در نظام تعلیم و تربیت کشور اتفاق بیفتد.
مهدی کاظمی با اشاره به شرایط کرونایی افزود: بعد از ۲۵ ماه آموزش غیر حضوری، فرصت آموزش حضوری دوباره پیدا شد تا جایی که در نخستین روز از بازگشایی مدارس شاهد حضور بیش از ۸۰ درصد دانش‌آموزان در مدارس بودیم.
وی اضافه کرد: باید برای تربیت نسلی خلاق، ایده‌پرداز و کار‌آفرین در آموزش و پرورش تلاش کنیم که این مهم در مدارس تحقق پیدا می‌کند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: براساس سند تحول بنیادین به دنبال تربیت چندساحتی هستیم و دو ساحت از این ساحت‌های 6گانه تعلیم تربیتی که ساحت علمی و فناوری و فنی و حرفه‌ای است زمینه‌ساز تحقق این شعار سال خواهد بود.
کاظمی خاطرنشان کرد: باید در هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به گونه‌ای عمل کنیم که دانش‌آموزان را به سمت رشته‌های دانش‌بنیان سوق دهیم.
وی توجه به دو محور مهارت‌آموزی و کارآفرینی در نظام تعلیم و تربیت را مورد تاکید قرار داد و افزود: مهارت‌آموزی و کارآفرینی از محورهای مهم در توسعه کشور خاصتا استان کردستان با این میزان ظرفیت و منابع بی‌نظیر است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهم در وزارت آموزش و پرورش در کنار مهارت‌آموزی، توجه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است که یکی از ظرفیت‌های مهم دراشتغالزایی و کارآفرینی است.
وی با تاکید براینکه مسوولان باید سعی کنند با خدمت صادقانه امانتدار خوبی باشند عنوان کرد: از مدیرکل جدید آموزش و پرورش کردستان انتظار داریم که مسیر کارهای خوب در استان را هموارتر کند تا با سرعت بیشتری پله‌های موفقیت را طی کنند.
در این مراسم از خدمات رشید قربانی تجلیل و هاشم ناظمی‌ جلال به‌ عنوان مدیرکل آموزش‌ و پرورش کردستان معرفی شد.
مدیرکل جدید آموزش و پرورش کردستان در این مراسم گفت: با بهره‌گیری از ظرفیت مدارس، حوزه‌های علمیه، جامعه ایثارگران و دلسوزان انقلاب و سایر متخصصین حوزه تعلیم و تربیت و با تشکیل کارگروه‌ها و تیم‌های مشاوره‌ای تلاش خواهیم کرد که آموزش و پرورش در همه زمینه‌های کیفی و کمی ارتقا پیدا کند.
ناظمی‌جلال اظهار کرد: تحقق اهداف و برنامه‌ها در دستگاه عظیم آموزش و پرورش که مسوولیت آماده‌سازی آینده‌سازان را در همه ابعاد بر عهده دارد نیازمند عزم عمومی جامعه به ویژه همراهی و همفکری نخبگان است.
وی افزود: امیدوارم با همراهی فرهنگیان بتوانیم مدرسه به عنوان کانون اصلی عرضه خدمات فرصت‌های تعلیم و تربیت اسلامی را به جایگاه واقعی خود برسانیم.
مدیرکل جدید آموزش و پرورش کردستان تصریح کرد: در حوزه‌های مدیریتی شایسته‌گزینی بر اساس مولفه‌های شایستگی، صداقت، کار جهادی، مومن و متعهد به اهداف عالیه نظام و آشنا به استان کردستان عمل خواهیم کرد.
رشید قربانی مدیرکل سابق آموزش و پرورش کردستان هم در این مراسم اظهار کرد: هر آمدنی رفتی دارد، ۷ سال و ۴ ماه پیش به درخواست عزیزان فرهنگی این مسئولیت را پذیرفتیم. کار در بدنه آموزش و پرورش سخت و پرزحمت در عین حال لذت‌بخش است.
ناظمی‌جلال پیش از این، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان و قبل از آن هم مدیریت آموزش و پرورش شهرستان قروه را عهده‌دار بود.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید