پنج شنبه، 10 آذر 1401
روژان پرس » اخبار » سنندج میزبان بزرگترین جشن نوروز خواهد بود

سید انور رشیدی:

سنندج میزبان بزرگترین جشن نوروز خواهد بود

0
کد خبر: 339

سنندج میزبان بزرگترین جشن نوروز خواهد بود

بر اساس برنامه تدوین شده، امسال جشن نوروز از دوشنبه ۲۳ اسفند با اجرای دف‌نوازی و برنامه‌های فرهنگی در باغ هنر تهران آغاز خواهد شد و ۲۹ اسفند در سنندج ادامه خواهد داشت.
روژان‌پرس: شهردار سنندج با بیان اینکه سنندج امسال میزبان جشن‌های بین‌المللی نوروزی است گفت: این جشن‌ها بهترین فرصت برای معرفی فرهنگ و نقاط گردشگری استان کردستان است.
به گزارش خبرنگار روژان‌پرس سید انور رشیدی امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بخش بزرگی از فرهنگ ما با نوروز و رستاخیز طبیعت گره خورده و نوروز سرمنشا جشن و شادی و نشاط در بین همه ما ایرانیان است گفت: با توجه به اینکه سنندج در شبکه شهر خلاق جهان در زمینه موسیقی  ثبت شده است و در راستای حفظ این برند و همچنین تقویت  جایگاه  شهر خلاق باید برنامه‌ها و جشن‌های موضوعی در این رابطه برگزار شود.
وی افزود: از چند ماه قبل مکاتبات لازم با دفتر یونسکو انجام شده و امسال برنامه‌ریزی لازم در خصوص تقویت و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری غرب کشور صورت گرفته است.
رشیدی اعلام کرد: بر اساس برنامه تدوین شده، امسال جشن نوروز به‌صورت کارناول از اقوام مختلف ایرانی در شهرهای تهران، همدان، کرمانشاه و سنندج  اجرا می‌شود. این جشن‌ها از روز دوشنبه با اجرای دف‌نوازی و برنامه‌های فرهنگی در باغ هنر تهران آغاز خواهد شد.
وی افزود: این کارناول پس از اجرای برنامه در شهرهای کرمانشاه و همدان روز پنجشنبه 26 اسفند وارد سنندج شده و پس از حرکت در پیاده‌راه فردوسی و اجرای برنامه‌های فرهنگی  وارد خانه کرد شده و در این مکان تاریخی هم برنامه‌های خود را اجرا خواهند کرد. برنامه اصلی این جشن بعدازظهر پنج‌شنبه در سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان همراه با رونمایی از تمبر نوروز انجام خواهد شد.
وی عنوان کرد: بعد از برگزاری جشن ۲۶ اسفند، جشن شب نوروز هم در ۲۹ اسفندماه  در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ۲۲ گولان برگزار خواهد شد. در این ایام در فضای مجازی دغدغه جامعه ورزشکاران در خصوص آسیب رساندن به سالن و ورزشگاه مطرح شد که قطعاً ما هم این حسایت را داریم و برنامه‌ها به‌گونه‌ای تدوین شده که هیچ آسیبی به چمن و تاسیسات ورزشگاه نرسد.
وی گفت: مراسم آتش‌بازی و اسب‌سواری در سالن برگزار نخواهد شد و کف سالن ۶هزار نفری کاملا فرش خواهد شد.
 رشیدی اظهار داشت: در روز ۲۹ اسفند هم درب‌های ورزشگاه که داخل چمن اصلی راه دارد بسته خواهد شد و هیچ کس نمی‌تواند وارد زمین چمن شود؛  روشن کردن آتش هم در چند نقطه به‌صورت محدود که آسیبی به محوطه ورزشگاه نرساند انجام خواهد شد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید