جمعه، 10 آذر 1402
روژان پرس » اخبار » کتاب توسعه کرمانشاه منتشر شد

به همت اتاق بازرگانی کرمانشاه

کتاب توسعه کرمانشاه منتشر شد

0
کد خبر: 336

کتاب توسعه کرمانشاه منتشر شد

این کتاب در چاپ اول در هزار نسخه منتشر شده است.
روژان‌پرس: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمانشاه برای نخستین‌بار کتاب توسعه کرمانشاه را منتشر کرد.
دکتر محسن رنانی عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان و دکتر نریمان محمدی پژوهشگر ارشد پویش فکری توسعه، نگارندگان این کتاب هستند که در ۱۰ فصل و ۳۵۰ صفحه تدوین و منتشر شده است.
در فصول مختلف این کتاب به موارد متعددی پرداخته شده که از جمله آن می‌توان به تاریخچه کرمانشاه از زمان باستان تا جنگ تحمیلی، وضعیت اقلیمی و ژئوپولتیک کرمانشاه، تنوع کرمانشاه در زمینه‌های مختلف زیستی، تجاری، صنعتی، کشاورزی، گذری به شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و… اشاره کرد.
در این کتاب تلاش شده با نگاه علمی و تخصصی و در عین حال ساده به دلایل و ریشه‌های توسعه‌نیافتگی کرمانشاه پرداخته شود؛ با وجود آنکه کرمانشاه در زمینه‌های مختلف از غنای فرهنگی، زیستی، اجتماعی، اقتصادی و… برخوردار است.
هدف این کتاب واکاوی این موضوع است که با وجود پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های متعددی که کرمانشاه دارد اما از نظر شاخص‌های توسعه‌ای از بسیاری از استان‌ها پایین‌تر است و تلاش شده به ریشه های سیاسی، تارخی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی این موضوع پرداخته شود.
این کتاب بر پایه بیش از ۵۰ مصاحبه علمی با صاحب‌نظران و اندیشمندان تدوین شده و بنا دارد «توسعه اجتماعی الگومحور» را به عنوان الگوی توسعه کرمانشاه معرفی کند.
این کتاب از طریق واحد روابط عمومی اتاق کرمانشاه در اختیار علاقه‌مندان، فعالان اقتصادی، اساتید دانشگاه و… قرار خواهد گرفت و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به اتاق کرمانشاه این کتاب را دریافت کنند.
این کتاب در چاپ اول در هزار نسخه منتشر شده است.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید