جمعه، 10 آذر 1402
روژان پرس » اخبار » دانشجویان ماهانه تا ۳میلیون تومان دریافت می‌کنند

اجرای طرح دستیار فناوری در دانشگاه‌ها

دانشجویان ماهانه تا ۳میلیون تومان دریافت می‌کنند

0
کد خبر: 265

دانشجویان ماهانه تا ۳میلیون تومان دریافت می‌کنند

در این طرح دانشجویان موظف به گذراندن یک دوره ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان هستند.
روژان‌پرس: معاون فناوری وزارت علوم از اجرای طرح دستیار فناوری خبر داد و گفت: در این طرح دانشجویان موظف به گذراندن یک دوره ۶ ماهه کار دانشجویی در شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان هستند.
علی خیرالدین که در اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها سخن می‌گفت افزود: در اجرای این طرح ماهانه مبلغ یک میلیون تومان به دانشجویان کارشناسی، ۲ میلیون تومان به دانشجویان ارشد و ۳ میلیون تومان به دانشجویان دکتری پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اینکه آیین‌نامه این طرح نوشته شده و تا آخر هفته ابلاغ می‌شود افزود: به ۱۰ پارک علم و فناوری به صورت پایلوت مبالغ حمایتی نیز پرداخت شده است.
وی ماموریت معاونت فناوری را تسهیلگری و بهبود ساختارهای زیست بوم فناوری نوآوری و کارآفرینی با محوریت دانشگاه‌ها و پارک‌ها از طریق گفتمان‌سازی و تعامل ذی‌نفعان عنوان کرد و گفت: حمایت هدفمند از واحدهای فناور مراکز رشد و پردیس‌های فناوری، شبکه سازی و تقویت روابط تعاملات با بازیگران خارجی، حمایت از دانشگاه‌های کارآفرین و جامعه محور و همچنین حمایت از پارک‌های علت فناوری ماموریت محور از مهمترین برنامه‌های راهبردی این معاونت به شمار می‌رود.
خیرالدین برنامه عملیاتی معاونت فناوری را صادرات و تعاملات بین‌المللی، آمایش فناوری و ماموریت‌گرایی پارک‌ها، گرنت فناوری، توسعه فناوری‌های نرم و اصلاح آیین نامه ارتقا اعلام کرد.
وی ادامه داد: اهم اقدامات جاری نیز عبارت است از پیگیری تشکیل پردیس‌های تخصصی، اصلاح آیین‌نامه ارتقا و اضافه کردن بندی تحت عنوان فعالیت‌های فناوری و نوآوری، اصلاح پایه تشویقی اعطای هیات علمی برای فعالیت‌های فناوری و نوآوری.
معاون وزیر علوم با بیان این مطلب که بیش از ۴۰ درصد بیکاران، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، گفت: همچنین بیش از ۶۰ درصد آموزش دیدگان مهارتی جذب بازار کار می‌شوند و بیش از ۵۰ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان در واحدهای فناور اشتغال دارند. مهر
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید