جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » تا ۱۰ سال دیگر باید با کرونا زندگی کنیم

سازنده واکسن کرونا:

تا ۱۰ سال دیگر باید با کرونا زندگی کنیم

0
کد خبر: 260

تا ۱۰ سال دیگر باید با کرونا زندگی کنیم

انتظار می‌رود اولین داده‌های آزمایشی برای واکسن‌های سازگار با امیکرون در ماه مارس منتشر شود.
روژان‌پرس: درحالی‌که شرکت فایزر- بیون‌تک بر روی واکسن مخصوص سویه اُمیکرون کار می‌کند، اوگور شاهین، یکی از سازندگان واکسن کرونا و مدیر شرکت بیون‌تک با بیان اینکه جهان برای مقابله با انواع آینده ویروس کرونا آماده‌تر می‌شود، گفت: «ما باید به این واقعیت عادت کنیم که تا ۱۰ سال آینده باید با ویروس زندگی کنیم.»
شاهین در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه گفت: "در حال حاضر سویه‌های دیگر این ویروس در جهان در حال گسترش است. ویروس کرونا به جهش خودش ادامه خواهد داد. ما مدام در حال یادگیری بیشتر هستیم و بهتر از همیشه برای مقابله با این ویروس آماده‌ایم".
به نظر آقای شاهین پس از گذر از موج سویه دلتا و حالا امیکرون، بیو‌ن‌تک برای مقابله با سویه‌های احتمالی آینده بهتر از قبل عمل خواهد کرد و نحوه مواجهه با این ویروس را بهتر می‌داند.
اوگور شاهین گفت: "انتظار می‌رود اولین داده‌های آزمایشی برای واکسن‌های سازگار با امیکرون در ماه مارس منتشر شود."
او در گفت‌وگو با نشریه بیلد آلمان از وارد بازار شدن سرم طی ماه‌های آوریل و مه خبر داد؛ این درحالیست که بسیاری از کشورها نسبت به تقلیل محدودیت‌ها کرونایی اقدام کرده‌اند یا آن‌ را در آینده نزدیک در برنامه دارند. به عنوان نمونه آلمان، کشوری که این محقق در آن فعالیت می‌کند قرار است از ۲۰ مارس و آغاز فصل بهار بخش عمده‌ای از محدودیت‌های کرونایی را لغو کند.
فرانسه و بریتانیا پیش‌تر نسبت به سبک‌تر کردن محدودیت‌ها اقدام کرده‌اند، تصمیمی که طی یکی دو روز گذشته در هلند، اتریش و سوئیس هم اجرایی شده است. یورونیوز
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید