جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » آغاز ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه

در اجرای طرح نهضت ملی مسکن صورت می‌گیرد؛

آغاز ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه

0
کد خبر: 247

آغاز ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی در کرمانشاه

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: قطار نهضت ملی مسکن در کشور به راه افتاده و نیاز است همه برای اجرایی شدن آن همکاری کنند.
سرویس کرمانشاه- روژان پرس: عملیات اجرایی ساخت ۱۸ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه امروز ۲۴ بهمن طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی آغاز شد.
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با اشاره به اینکه در حال حاضر هزینه مسکن ۴۸ درصد درآمدهای خانوار را به خود اختصاص می‌دهد گفت: این رقم در شهرهای بزرگ به حدود ۶۰ درصد می‌رسد. در همین راستا اجرای طرح نهضت ملی مسکن که براساس آن چهار میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته می شود را هدف‌گداری کرده‌ایم و جلسات آن به‌صورت هفتگی برگزار می‌شود.
رستم قاسمی گفت: مسکن نیاز ضروری کشور است و با وجود ۹ میلیون مجرد که عمده آنها نیاز به مسکن دارند، باید تلاش کنیم حتی بیش از چهار میلیون واحد مسکونی بسازیم.
وی با بیان اینکه سهمیه هر استان در این طرح بر اساس رشد جمعیتی محاسبه شده، گفت: در همین راستا سقفی برای استان‌ها تعیین شده، اما قطعی نیست و با افزایش متقاضیان قابل افزایش است.
وی با بیان اینکه مدت ساخت مسکن در کشور به دلیل گرفتن برخی مجوزها و... حدود ۱.۵ تا دو سال طول می کشد، گفت: در همین راستا برنامه ساخت مسکن در نظر گرفته شده در دو سال اول طرح باید با هم کلید زده شود. یعنی در این طرح به جای شروع ساخت یک میلیون مسکن در سال اول، باید ساخت دو میلیون واحد مسکونی با هم کلید زده شود.
قاسمی با بیان اینکه عمده زمین های اجرای طرح توسط دولت تامین می شود، گفت: تامین زمین رایگان برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی کار دشواری است و از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده می شود.
وی با بیان اینکه  اولویت اول ما در این طرح شناسایی زمین های دولتی است و بعد سراغ اراضی غیردولتی خواهیم رفت، افزود: در حال حاضر اراضی لازم برای احداث یک میلیون واحد مسکونی آماده است و عملا کار در حال شروع است.
قاسمی گفت: همچین اراضی برای ساخت یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد دیگر هم تامین شده که کارهای تغییر کاربری و الحاق آن به شهرها در حال انجام است.
وی از ثبت نام چهار میلیون متقاضی در این طرح خبر داد و افزود: در حال حاضر کار پالایش ۵۰ تا ۶۰ درصد ثبت نامی ها انجام شده است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر رفع نواقص طرح مسکن مهر در راستای اجرای طرح نهضت ملی، گفت: در این طرح تراکم واحدها متناسب با فضای شهرها خواهد بود، بطوری که در شهری که در آن نهایتا ساختمان‌های چهار طبقه وجود دارد، مجوز اجرای ساختمان‌هایی با طبقات بیشتر داده نخواهد شد.
وی افزود: همچنین در این طرح عملیات ساخت سازه‌های روبنایی هم همزمان با ساخت واحدها انجام می‌شود، یعنی عملا ساختمان نمی‌سازیم، بلکه شهر و شهرک می‌سازیم.
قاسمی گفت: در این طرح در کنار ساخت واحدهای مسکونی، مدرسه، مرکز بهداشت، کلانتری و... هم همزمان احداث می‌شود تا کار تکمیل شده تحویل شود و مردم بعدا دچار مشکل نشوند.
وی تاکید کرد: قطار نهضت ملی مسکن در کشور به راه افتاده و نیاز است همه برای اجرایی شدن آن همکاری کنند.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید