جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » گرمای گاز به 49 روستا رسید

افتتاح 196 طرح گازرسانی در کردستان به مناسبت دهه فجر

گرمای گاز به 49 روستا رسید

0
کد خبر: 225

گرمای گاز به 49 روستا رسید

در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی، یک هزار و ۴۴۰ روستا و ۵۸۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند.
روژان پرس: مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب، ۱۹۶ طرح گازرسانی روستایی و صنعتی با یک هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار در استان به بهره‌برداری می‌رسد.
احمد فعله‌گری در گفتگو با خبرنگار  روژان، اظهارداشت: به مناسبت دهه فجر در مجموع ۲۳۲ طرح گازرسانی با یک هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال اعتبار در استان بهره‌برداری و کلنگ‌زنی می‌شود که ۱۹۶ طرح آن آماده افتتاح است.
وی با اشاره به اینکه دهه فجر امسال ۴۹ روستای جدید با ۶۷۰ میلیارد ریال هزینه به شبکه گاز متصل شد، اضافه کرد: در قالب این ۴۹ روستا، ۲ هزار و ۷۴۵ خانوار از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: به همین مناسبت گازرسانی به ۱۳۳ واحد تولیدی و صنعتی با ۴۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شامل مرغداری، گاوداری، کارخانه تولید آجر و گلخانه هم به بهره‌برداری می‌رسد.
فعله‌گری با بیان اینکه ۳۶ طرح نیز کلنگ زنی می‌شود، ادامه داد: در دهه فجر عملیات اجرایی گازرسانی به ۳۵ روستای استان و یک پروژه ایمن سازی با ۶۸۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال اعتبار، آغاز خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۷ درصد جمعیت روستایی، یک هزار و ۴۴۰ روستا و ۵۸۰ هزار مشترک در کردستان از خدمات شرکت گاز بهره‌مند هستند.
فعله‌گری در بخش دیگری از این گفت‌وگو در مورد طرح پایش مصرف گاز ادارات دولتی اظهار داشت: استان کردستان به دلیل کوهستانی بودن دارای هوای سرد بوده و گاهی دمای هوا از منفی 30 درجه فراتر می رود و کارشناسان این شرکت طرح پایش گاز مصرفی ادارات را از اواسط آبان ماه شروع و تا پایان فصل سرد ادامه خواهند داد و در این مدت زمان، شرکت گاز استان کردستان آماده است هر گونه مشاوره و راهنمایی را به دستگاه‌های اجرایی در زمینه کاهش مصرف گاز طبیعی ارائه دهند.
احمد فعله گری افزود: براساس بخشنامه ابلاغی صرفه‌جویی در مصرف گاز از سوی معاون اول رئیس جمهور، تشکیل جلسات مرتبط در استانداری، مکاتبه و ابلاغ به کلیه ادارات و نهادهای دولتی در جهت رعایت حداکثر صرفه‌جویی در مصرف گاز، شرکت گاز استان کردستان اقدام به تشکیل گشت‌های پایش مصرف گاز ادارات و ارگانهای دولتی نموده است.
وی با بیان اینکه از شروع این طرح تاکنون 830 مورد اخطار به ادارات و ارگانهای دولتی استان که نسبت به رعایت الگوی مصرف اقدام نکرده‌اند ابلاغ شده‌است، بیان‌ کرد: پیرو اخطارهای صادره، متاُسفانه برخی از دوایر دولتی نه تنها در جهت رعایت الگوی مصرف اقدامی نکرده‌اند بلکه افزایش مصرف نیز داشته‌اند.
مدیرعامل شرکت گاز کردستان با بیان اینکه در سال جاری ادارات دولتی موظف شده اند 10 درصد از مصزف خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند ، یادآور شد: با برودت هوا و افزایش مصرف گاز، اخیراً در طرح پایش مشخص شده است یک هزار و 68 اداره دولتی موفق شده اند 10 درصد مصرف گاز خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند.
فعله گری بر ضرورت صرفه‌جویی مشترکین خانگی و اداری در مصرف گاز تاُکید کرد و اظهار داشت: به منظور صرفه‌جویی و مدیریت انرژی، از مسئولان ادارات درخواست شده بود که وسایل گرمایشی سازمان‌ها را یک ساعت قبل از اتمام ساعت کاری و نیز در تعطیلات آخر هفته خاموش کنند.
وی با اشاره به اینکه این شرکت در انجام رسالت سازمانی و مسئولیت اجتماعی خود با مشارکت نیروهای امداد و بسیجی حوزه گاز و همکاری صدا وسیمای مرکز کردستان  دمای محیط ادارات استان را رصد کرده و از نزدیک مورد پایش قرار می‌دهد، گفت: در طول این دوره بازرسی‌ها، به آن دسته از ادارات و نهادهایی که موضوع صرفه جویی یا دمای رفاه را رعایت نکردند ضمن اعلام مکتوب به مدیر اداره مربوطه در صورت عدم اصلاح شرایط دمایی از طریق قسمت های مختلف خبری به مردم شریف استان اطلاع رسانی خواهد شد.
مدیر عامل شرکت استان کردستان  با بیان اینکه این گشت‌ها به صورت مستمر در ساعات کاری و غیر کاری  ایام هفته و نیز در تعطیلات پایان هفته مصرف گاز و رعایت دمای رفاه در ادارات و ساختمان‌های دولتی را پایش می‌کنند، افزود: در صورت عدم رعایت صرفه‌جویی و دمای رفاه، در مرحله اول اخطار کتبی به این ادارات ابلاغ می‌شود و در صورت عدم اصلاح الگوی مصرف، در مرحله بعد لیست ادارات متخلف به استانداری اعلام که در صورت عدم توجه به اخطارها یا عدم اصلاح رویه مصرف گاز، برابر قوانین و مقررات مربوطه، گاز آنها قطع خواهد شد.
فعله گری در مورد تاسیسات سازمان‌های دولتی بیان داشت : از تعداد 1821 سازمان دولتی استان که دارای موتور خانه بودند 630 مورد فاقد نیروی کارشناس تاسیسات بودند.
وی در پایان سخنانش آماری از اداراتی استان که نسبت به بخشنامه معاون اول رئیس جمهور بی تفاوت بوده اند ارائه داد و اضافه کرد : متاسفانه تعداد 320 ار ادارات و ارگان های دولتی نه تنها کاهش 10 درصدی را رعایت نکرده بلکه با افزایش مصرف روبرو شده اند و تعداد سازمان های که فاقد  سیستم هوشمند بودند 352 مورد عنوان کرد.
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید