جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » پراخت ۱۹۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان خبر داد؛

پراخت ۱۹۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان

0
کد خبر: 212

پراخت ۱۹۰ میلیارد تومان به شهرداری‌ها و دهیاری‌های کردستان

حدود ۱۷۰۲ نقطه شهری و روستایی استان از منافع پرداخت عوارض مالیات بر ارزش افزوده برخوردار شده‌اند
مدیرکل امور مالیاتی کردستان گفت: امسال تا پایان آذر، بیش از ۱۹۱ میلیارد تومان از محل عوارض دریافتی مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان کردستان، حسن سجودی با اشاره به اینکه این رقم براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده به حساب شهرداری ‌ها و دهیاری‌ها  واریز شده است اظهار  داشت: پرداختی‌ها در نه ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشدی معادل ۲.۱۳ برابر برخوردار بوده است.
مدیر کل امور مالیاتی استان کردستان افزود: در بین شهرهای استان، شهرداری مرکزی سنندج با ۴۵ میلیارد و ۹۲۲ میلیون تومان، شهرداری سقز با ۱۸ میلیارد و ۳۵۴ میلیون تومان، شهرداری مریوان با ۱۴ میلیارد و ۶۴۵ میلیون تومان و شهرداری بانه با ۱۲ میلیارد و ۴۲۴ میلیون تومان به ترتیب  بیشترین مبالغ را دریافت کرده‌اند.
سجودی در ادامه بیان کرد: شهرداری قروه ۸ میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان، شهرداری کامیاران ۶ میلیارد و ۴۷۸  میلیون تومان، شهرداری بیجار ۵ میلیارد و ۷۱۵ میلیون تومان، شهرداری دهگلان ۳ میلیارد تومان، شهرداری دیواندره ۳ میلیارد و ۹۳۲ میلیون تومان، از محل عوارض مالیات بر ارزش افزوده در نه ماهه اول سال ۱۴۰۰ دریافت کرده‌اند.
وی ضمن تاکید بر اینکه براساس بند دوم ماده ۳۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده، کلیه نقاط شهری و روستایی شامل این پرداخت‌ها می‌شوند بیان کرد: حدود ۱۷۰۲ نقطه شهری و روستایی استان از منافع پرداخت عوارض مالیات بر ارزش افزوده برخوردار شده‌اند و علاوه بر شهرهای بزرگ استان، بالغ بر ۷۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان نیز به حساب سایر نقاط مشتمل بر شهرهای کوچک، روستاهای فاقد دهیاری و روستاهای دارای دهیاری نیز واریز شده است.
لازم به ذکر است که نرخ مالیات بر ارزش‌افزوده ۹ درصد است که مطابق قانون شامل ۶ درصد مالیات و ۳ درصد عوارض ارزش‌افزوده می‌باشد و هر ماه عوارض وصول شده، مستقیما به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز می‌شود.
دسته بندی: اخبار / اقتصادی / کردستان
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید