جمعه، 7 بهمن 1401
روژان پرس » اخبار » شکارچیان قوچ و میش در دام محیط بانان بیجار

در قمچقای بیجار روی داد؛

شکارچیان قوچ و میش در دام محیط بانان بیجار

0
کد خبر: 105

شکارچیان قوچ و میش در دام محیط بانان بیجار

از شکارچیان، يك قبضه اسلحه غیر مجاز برنو، 11 عدد فشنگ، 3 عدد چراغ نورافکن، یک عدد چاقو، یک عدد تبر و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و توقیف شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار از دستگيری 2 شكارچی غیر مجاز قوچ و میش پس از 2 ساعت عمليات تعقيب و گريز از سوی محيط بانان منطقه حفاظت شده بیجار در قمچقای خبر داد.
به گزارش روژان پرس به نقل از روابط عمومی اداره کل محیط زیست استان کردستان، علی اصغر هدایت‌زاده گفت: مأموران یگان حفاظت محيط زيست، این شكارچيان متخلف را که قصد شکار قوچ و میش داشتند مشاهده کرده و برای دستگيری شکارچیان وارد عمل شدند.
وی اظهار كرد: ضمن دستگیری، از اين شكارچيان غير مجاز كه در منطقه حفاظت شده قم‌چقای بیجار قصد شکار داشتند يك قبضه اسلحه غیر مجاز برنو، 11 عدد فشنگ، 3 عدد چراغ نورافکن، یک عدد چاقو، یک عدد تبر و یک دستگاه دوربین چشمی کشف و توقیف شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار افزود: خوشبختانه اين شكارچيان در شكار قوچ و میش نافرجام مانده بودند و چيزی جز گرفتاری در دام محيط بانان و قانون، نصيب آنان نشد.
هدایت‌زاده ادامه داد: مراتب توسط واحد حقوقی صورتجلسه شد و متخلفین جهت انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.
وي با بيان اينكه مامورين يگان حفاظت اداره محيط زيست شهرستان بیجار به صورت شبانه‌روزی مشغول کنترل و پايش مناطق هستند، یادآور شد: با متخلفان و خاطیان محیط زیست بدون چشم پوشی برخورد می‌شود و از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده هر گونه تخلف محیط زیستی، مراتب را به پاسگاه های محیط بانی یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان و يا از طريق سامانه ارتباطات مردمی به شماره 1540 اطلاع دهند.
دسته بندی: اخبار / اسلایدر / کردستان
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید